Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
18. ja 19. augustil Tallinn korraldab linnaruumifestivali „Tulevik on täna/v“ (0)
28. juuli 2022
Jevgeni Ossinovskist Rävala puiesteel.

Tallinn korraldab tänavu 18. ja 19. augustil Tallinnas Rävala puiesteel linnaruumifestivali „Tulevik on täna/v,“ mis asetab fookusesse pealinna linnaruumi, kliimaküsimused ning Tallinna tulevikuperspektiivid.

Tallinna Linnavolikogu poolt korraldatava ürituse taustast rääkides ütles Tallinna Linnavolikogu esimees Jevgeni Ossinovski, etfestivali näol on tegemist lühiajalise katsetusega, mille abil näitlikustatakse seda, kui mitmekülgne võib olla elu, kui tänavatele mahutada lisaks autodele ka inimesed koos põneva programmiga. „Katsetame koos elanikega tänavaruumi erinevaid palgeid ja saame näha, millist mõju omab tänavate teadlik sulgemine, elanike kaasamine ning aktiivne osalemine linnaelus,“ rääkis Ossinovski. „Meie eesmärgiks on arengud Tallinna linnaruumis veerema lükata ning muutustele hoogu anda,“ toonitas volikogu esimees.

Festivali vajalikkusest kõneledes ütles Ossinovski, et Tallinn peab senisest rohkem hakkama rõhku panema keskkonnateadlikele valikutele ning lähenemisviisidele ja linnaruumifestival on hea viis olulisi teemasid lähemale tuua ning seda nii linnarahvale kui -juhtidele. Sündmuse toimumispaigaks ja fookuseks on valitud südalinna tänav just seetõttu, et tuua tähelepanu asjaolule et Tallinnas aina suurenev autostumine ei ole jätkusuutlik, süvendades keskkonnareostust, elurikkuse vähendamist ja mõjudes negatiivselt inimeste tervisele.

Kahel päeval toimuva festivali programm on jaotatud nelja plokki: tegutse, vaata ja koge, kuula ning räägi kaasa ja avasta linnaruumi. Toimuvad erinevad vestlusringid, töötoad, kontserdid, ruumieksperimendid ning palju muud põnevat. Lisaks saab vaadata öökino ning osaleda ekskursioonidel. Festival on külastajatele tasuta.

Linnaruumifestival „Tulevik on täna/v“ toimub 18. ja 19. augustil Tallinnas, Rävala puiesteel. Festival asetab fookusesse kliima, elukeskkonna ja linnaruumiteemad, kutsudes linlasi kaasa mõtlema ja rääkima, tegutsema, vaatama, kogema ning kuulama.

Sündmuse toimumiseks sulgetakse autoliiklusele kolmeks päevaks Rävala puiestee lõik Solarise keskusest Kentmanni tänavani.

Lisainfot leiab Facebooki ürituselt, mille leiab siit: https://fb.me/e/3hKHCNc2X

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid