"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Zelenskõi: tänu kodumaisele elektritootmisele muudame Ukraina järk-järgult üheks Euroopa energiajulgeoleku tagajaks (1)
28. juuli 2022
Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi. Foto: Scanpix

Ukrainast saab järk-järgult üks Euroopa energiajulgeoleku tagajaid, vahendas ukrainlaste meediakanal Unian ööl vastu neljapäeva president Volodõmõr Zelenskõi sõnu. “Valmistume suurendama elektrieksporti Euroopa Liidu tarbijatele. Vaatamata sellele sõjale oleme taganud rekordilise ajaga Ukraina energiavõrgu ühendamise kogu Euroopa energiasüsteemiga,” rääkis president Zelenskõi.

“Meie eksport võimaldab meil mitte ainult omada valuutatulu, aga ka aidata oma partneritel vastu pidada Venemaa energiasurvele. Muutkem Ukraina järk-järgult üheks Euroopa energiajulgeoleku tagatiseks oma kodumaise elektritootmise kaudu,” ütles Zelenskõi.

Uudisteagentuur STT andmetel ühendati Ukraina elektrivõrk Euroopa võrguga märtsis. Eesmärk on olnud sõjast hoolimata see töökorras hoida. Ukraina alustas sel kuul energia eksportimist Euroopa Liitu. Tarned toimuvad EL-i riigi Rumeenia kaudu.

Lisaks teatas riigipea selle nädala teise poolde kavandatud tähtsatest poliitilistest ja diplomaatilistest sündmustest.

“Eelkõige puudutab see homset Ukraina riikluse päeva tähistamist. Aga mitte ainult. Üritusi on rohkem ja uudiseid tuleb juurde. Tugevdame iga nädal oma riiki ja teeme asju, mis lähendavad meid Euroopa Liidule. Igal nädalal võimaldame armeele lisajõude ja uusi relvi Venemaale vastupanu osutamiseks,” rääkis riigipea.

Zelenskõi andis ülevaate ka praegusest tööst Venemaa vastu suunatud sanktsioonipoliitika arengute kohta.

“Töötatakse välja uusi lahendusi, mis tõstavad veelgi sõjahinda Venemaale. Eelkõige on initsiatiiv tugevdada EL-i tasandil vastutust sanktsioonide vältimise eest ning initsiatiiv muuta kohustuslikuks informatsiooni avalikustamine igasuguste ärikontaktide või ühisomandi kohta Venemaa kodanike või ettevõtetega,” ütles Zelenskõi.

Riigipea kinnitusel koordineerib sanktsioonidega tegelev Jermak-McFauli rahvusvaheline töörühm oma tööd Ukraina parlamendi esindajatega.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Arvamus
28. juuli 2022 12:23
Ei tea millest see Ukraina seda elektrit nii väga toodab, et lausa tervet Euroopat veel varustada võib? Eriti veel tulevikuperspektiivis vaadatuna.