"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Eesti saadab Ukrainasse uue kaitseatašee (0)
29. juuli 2022
Kolonel Eero Kinnunen. Foto: Scanpix

Eesti saatkonnas Kiievis alustab uuel nädalal kaitseatašeena teenistust kolonel Eero Kinnunen, kes vahetab välja seal neli aastat teeninud kolonel Vahur Murulaiu, vahendab BNS.

Augustis 2018 Kiievis tööd alustanud 54-aastane Murulaid oli tänavu veebruaris ainus kaitseatašee, kes ei lahkunud Venemaa rünnaku järel Kiievist, vaid jätkas saatkonnas oma tööd. Murulaid jäi Kiievisse ka siis, kui suursaadik Kaimo Kuusik ja osa saatkonnatöötajatest jätkasid ohutuse huvides tööd Lvivis. Murulaid lahkuski Kiievist esimest korda pärast oma teenistuse lõppu.

Eesti on Venemaa rünnaku alla sattunud Ukraina suurimaid toetajaid ning kaitseministeeriumi pressiesindaja Kai Simsoni sõnul peavad kaitseministeerium ja kaitsevägi igati vajalikuks Ukrainasse akrediteeritud kaitseatašeed ja abiatašeed. Saatkonnas Kiievis teenib kaitseatašee abina kolonelleitnant Andris Sprivul. Tegemist on ainsa Eesti saatkonnaga, kus on lisaks atašeele ametis ka abiatašee.

Simson selgitas, et Eesti kaitseatašeede ametikohtade loomine lähtub põhimõttest ja vajadusest omada Eesti riigi sõjalist esindajat esmajoones riikides, mis on Eesti julgeoleku- ja kaitsepoliitika seisukohast nii-öelda võtmeliitlased, kellega on keskmisest tihedam kaitsealane koostöö.
«Eesti kaitsealase abi prioriteetriik on praegu Ukraina. Teatud juhtudel saadame kaitseatašee ka riikidesse, kus selle ametikoha täitmine on oluline üldise olukorrateadlikkuse tagamisel, näiteks Venemaa,» lausus Simson.

Kaitseatašee kandidaat peab enne ametisse nimetamist läbima hulga sise- ja välisriiklikke kooskõlastusi, 55-aastane kolonel Kinnunen on praeguseks kõik vajalikud kooskõlastused läbinud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.