"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Kliinikumi nakkusosakonna võimalused on taas koroona tõttu ammendumas, viiruselevik laialivalguvam ja mitmekesisem (2)
29. juuli 2022
Joel Starkopf Foto Scanpix

“Näeme viimase kahe nädala jooksul haiglaravi vajaduse kahekordistumist. Seda nii üle Eesti kui ka meil,” ütles Tartu ülikooli kliinikumi juhatuse liige professor Joel Starkopf. “Viiruselevik on laialivalguvam ja mitmekesisem. Osa koroonaviirusega nakatunutest ja haiglasse sattunutest põevad seda nii-öelda põhihaigusena ehk viirus otseselt põhjustab haigetele vaevusi ja seepärast on nad haiglas.”

Tartu ülikooli kliinikumi juhatuse liige professor Joel Starkopf tõdeb, et kliinikumi nakkusosakonna võimalused on taas koroona tõttu ammendumas, vahendab BNS.

Starkopf ütles, et teine osa patsiente on need, kes on muude hädade tõttu haiglas, kuid on nakatunud ka koroonaviirusega. “Seega on nad nakkusohtlikud ja vajavad isoleerimist,” lausus ta. “Seetõttu ongi pilt kirjum. Viimastel nädalatel on kasvuteel just koroonat põhihaigusena põdevate patsientide hulk.”

Tema sõnul on kliinikul 21-kohaline nakkushaiguste osakond, mis on praeguseks oma võimalusi ammendamas. “Praeguseks ongi piir käes. Oleme andnud korraldusi avada Covidi-haigete raviks uusi voodikohti. Juba piirame voodikohtade arvu teistes osakondades. Taas piirame torakaalehk rindkerekirurgia, näo- ja lõualuukirurgia, pulmonoloogia osakonda, et Covidi-haigeid mahutada,” ütles Starkopf.

Tema sõnul on sümptomid suures plaanis samad: palavik, köha, kurguvalu, nõrkus ja nohu. Eakamatel patsientidel võivad olla sümptomid ebamäärased, tekib lihtsalt jõuetus, nõrkus, kuid saan öelda, et suures plaanis on sümptomid ikka samad.

“Minu arvates on sellisel puhul tegu soovmõtlemisega, et just sügisel saabub järjekordne koroonalaine. Kogemus näitab, et lained liiguvad sõltumata aastaajast ja on raskesti ennustatavad. Juba praegu on järjekordne koroonalaine käes. Peame vastavalt sellele tegutsema,” ütles Starkopf.

Tema sõnuk on kiire soovitus, et riskirühmad ehk 60-aastased ja vanemad peaks minema vaktsineerima, ka teist tõhustusdoosi saama. “See aitab raske haigestumise vastu. Viimased uuringute andmed nii ka näitavad. Nii saame haiglate koormust vähendada. Kindlasti peab tõhustusdooside tegemise käsile võtma hooldekodudes,” lisas Starkopf.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

autor välja
7. aug. 2022 15:38
https://uueduudised.ee/uudis/maailm/joe-bideni-administratsiooni-pandeemiaekspert-anthony-fauci-on-seotud-nn-superviiruste-aretamisega-hiinas/
Minu Arvamus
30. juuli 2022 14:20
Peaks veel mõned suurüritused korraldama, siis oleme jälle Euroopa viie esimese seas :)