"Kriisiolukordades on igasugused naljamehed väga nõutud, sest nad aitavad ventiili lahedamaks keerata. Võim, iseäranis autoritaarne, kardab saada välja naerdud."

Hardi Volmer, muusik ja filmimees
Lasnamäe linnaosa vanem pole rahul Katri Raiki väljaütlemistega: see ei ole lihtsalt ilus! (5)
29. juuli 2022
Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko. Foto Albert Truuväärt

Tallinna Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko pole rahul Narva meeri Katri Raiki väljaütlemistega Õhtulehele antud intervjuus, kus Raik soovitas niinimetatud putiniste otsida Lasnamäelt. 

“Kahjuks poliitiline ega ka üldinimlik kultuur ei ole meil alati tasemel. Kord kutsus praegune haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas üles „Lasnamäed peatama“, nüüd aga Narva linnapea soovitab putiniste otsida Lasnamäelt. Ma soovitaks Katri Raigil, kes ise kurdab stereotüüpide üle, mitte kasutada samasuguseid võtteid, sildistades teiste linnade ja linnaosade elanikke. See ei ole lihtsalt ilus!” märkis Jurtšenko. 

Teiseks tuleks Lasnamäe linnaosa vanema arvates ikkagi tegeleda reaalsete probleemidega ja inimeste tegeliku abistamisega. “Katri Raigi suured lubadused teha Narvast peaaegu paradiis maa peal ei ole veel realiseerunud. Samuti ei tee Narva inimeste elu paremaks arutelud selle üle, kes elab Lasnamäel,” ütles Jurtšenko. 

“Seega, Katri, kutsun teid meie juurde Lasnamäele külla – hea meelega teen teile ekskursiooni ja tutvustan meie projekte ning  linnaosa arendamise plaane. Ma arvan, Teie ja ka Narva jaoks võiksid meie kogemused erinevate reaalsete kohalike probleemide lahendamisel olla kasulikud. Saaksite oma silmaga näha ka seda, et meil Lasnamäel ei kõnni ringi putinistide patrullrühmad,” ütles Jurtšenko.

Keskerakonna volikogu esimehe Tõnis Mõlderi sõnul solvab Katri Raik eestlasi. “Mõistan Katri Raiki positsioonist tulenevat otsust narvalasi kaitsta, kuid kogenud poliitiku ebaõnnestunud võrdlus paneb korraga kolisema mitu ämbrit,” lausus ta.

“Esiteks ei tohi ühtegi Eestis elavat inimest tema elukoha järgi lahterdada, kas Eesti patrioodiks või siis idanaabri presidendi suureks toetajaks. Midagi pole teha, ma arvan, et ka Võrus, Paides ning Kuressaares leidub inimesi, kes on putinistid ning kelle mõttearendustele ei ole õigustusi. Pelgalt inimese nime ja elukoha järgi tema poliitiliste veendumuste paika panemine viib meid selgelt ühiskonnas lõhestumiseni.”

Mölder ütles, et on kurb sellist lahterdamist kuulata inimeselt, kelle ühiskonna tajumine ja maailmapilt peaks olema oma poliitilisest kogemusest tulevana oluliselt avaram. “Lasnamäel elab ligemale 120 000 inimest, kellest 70% on Eesti riigi kodanikud ning kolmandik on rahvuselt eestlased,” sõnas ta. “Lasnamäe on viimase paarikümne aastaga väga palju muutunud. Kellegi ajalooline pilt linnaosast, mis ei kuulu 21. sajandisse ei vasta enam ammu tõele. Tegemist on kiiresti areneva piirkonnaga, kus on olemas ilus linnaline looduskeskkond, hea taristu, töökohad ning toredad inimesed. Soovitan kõigil tihedamini Lasnamäed külastada ning sealsete inimestega suhelda. Eriti võiks seda teha Katri Raik!”

Kommentaarid (5)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

tankist
4. aug. 2022 08:28
https://sirp.ee/s1-artiklid/arvamus/katri-ja-tank/
narvakas
1. aug. 2022 17:43
1930. aastate algul ostis Nõukogude Liit mõned Walter Cristie tankid M1928 (USA), mille baasil arendati ja täiustati Nõukogude Liidus BT-sarja kergetankid, mis kulmineerus tanki T-34 projektiga. 1943. aastal saatis Nõukogude Liidu sõjaväejuhtkond Murmanski sadama kaudu Ameerika Ühendriikidesse testimiseks kaks vabriku-uut tanki, KV-1 ja T-34. Aberdeeni sõjaväebaasi insenere Baltimore'i ja Philadelphia vahel huvitasid Nõukogude inseneride tehtud T-34 tehnilised lahendused, mida võiks ära kasutada oma tankide konstruktsioonis. USA insenere köitis just tank T-34 oma paljude uudsustega. Katsetuste tulemused, mis tehti teatavaks ka Nõukogude poolele, mille tulemusel sai T-34 järgmised täiustused; mootori ressursi suurendamiseks asendati varasem mootori õhufilter USA standardile vastava filtriga, tugevdati roomikulülisid, tugevdati tanki soomust sellele legeerivate manuste lisamisega, suurendati tankikahuri kaliibrit 76,2 mm-lt 85 mm-le ja pikendati rauda, 4 käiguline käigukast asendati 5 käigulisega, parendati tankikorpuse koostekvaliteeti vettpidavamaks. T-34 ja selle baasil ehitatud liikursuurtükke ning muid eriotstarbelisi masinaid toodeti kokku ligikaudu 84 070 eksemplari. Tanki valmistamisel kasutati esmakordselt insener Andrei Zavjalovi juhtimisel Mariupoli tehases välja töötatud soomussulamit 8S (марки 8С). https://et.wikipedia.org/wiki/T-34 Seega tuleks Narvas olevale tankile paigaldada teade, et tegemist on USA ja Nõukogude Liidu ühisprojektiga.
keegi
29. juuli 2022 18:20
Lasnakad on toredad, käivad all-linna teatris, kontserditel ja muidu vabaõhu peo üritustel. Pole märganud erilist eraldumist eestlastest. Rohkem meie poole hoiavad.
kalifornia krimmis
28. juuli 2022 19:38
Punamonumentide sümboolika ei pärine mitte vene kultuurist, vaid vabamüürlusest ja judaismist. See on teada, kes moodustasid Lenini valitsuse ja kes seda finantseerisid, saades tagatiseks Krimmi ja Musta mere äärse piirkonna laiemaltki.
lisa
29. juuli 2022 13:36
https://maidan.org.ua/arch/oldkrym/1046950011.html