"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
vaata fotosid Meremuuseum avas Lola Tehveri mere ja naiste seotud maalinäituse "Sireenide laul" (0)
29. juuli 2022
Foto Mats Õun

Alates reedest ootab Paksu Margareeta külastajaid Eesti maalikunstniku Lola Tehveri näitus “Sireenide laul”. Seeläbi jätkab Eesti Meremuuseum mereteemaliste kunstiteoste tutvustamist.

Vaata galeriid (36)

“Merekultuur elab ka kunstis. Seni oleme toonud avalikkuse ette merehõngulist loomingut eelkõige püsiva ekspositsiooni või ajutiste näituste osana. Edaspidi soovime pöörata sellele suuremat tähelepanu – merele pühendatud ja sellest innustatud kunstiteosed annavad edasi merekultuuri osa, mis sõnadesse ei mahu. Tänavu toome esile Lola Tehveri loomingu, mis avab tuhandete aastate eest sündinud uskumusi mere ja naiste seoste teemal. Jätkame teiste Eesti kunstnike merest kantud teostega,” ütles Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen.

Lola Tehveri maalinäitus “Sireenide laul” ootab külastajaid Paksu Margareeta esimese korruse galeriis. See hõlmab kaheksat julget värvirohket teost, millest igaüks käsitleb naiseks olemise vormi ning naisenergia teadlikku kasutamist.

“Rõõm on, et kunst liigub inimestele aina lähemale ja üha ootamatutes paikades. Minu maalide kuju võtnud lood sireenidest on lood teatud väelisest osisest, mis on naistes kõigi kultuurikihtide kiuste säilinud. Sellest kujunes saladus, mille me tihti unustame – naistel on jõud, mis on loomupäraselt meie sees. Tegelikult meis kõigis, aga naised pääsevad sellele mingil ürgsel põhjusel oluliselt kergemini ligi. Alles läbi meis peituvate vägede tunnistamise ja tunnustamise suudab meist igaüks oma elus leida tasakaalu ning teha muudatusi,” sõnas maalikunstnik Lola Tehver.

Maalikunstnikuna on Lola Tehver osalenud mitmel rahvusvahelisel grupinäitusel nii Veneetsias (2014) kui ka Soomes (2020) ning Lätis (2021). Alates 2016. aastast on toimunud mitmeid grupi- ja isikunäituseid Eestis. Tema kunstiteoseid leidub paljudes erakogudes Eestis ja mitmel pool välismaal.

Lola Tehveri maalinäituse “Sireenide laul” näitust saab külastada suurtükitorni esimesel korrusel alates 29. juulist kuni aasta lõpuni.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.