"Kohalik ajakirjandus peab toimima kui demokraatia tugisammas – pakkuma kohalikele elanikele põhjalikku ülevaadet valitsuskorraldusest ja majandusvõimu toimetamisest, et nad saaks kodanikena valimistel informeeritud otsuseid teha."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Parempoolsed teatavad täna uue erakonna loomisest (0)
29. juuli 2022
Kristjan Vanaselja Parempoolsete üldkogul. Foto: Scanpix

Erakonnast Isamaa eraldunud Parempoolsed teatavad reedel uue erakonna loomisest, vahendab BNS.

“Aeg on küps, et Eesti poliitmaastik saaks oodatud täienduse,” märkis Parempoolsete esimees Kristjan Vanaselja, lisades, et reedel kell 12 antakse teada, millal asutatakse erakond Parempoolsed.

Selle nädala alguswes masspostitasid parempoolsed ettevõtjatele üleskutse nendega liituda ning uue erakonna loomist toetada.

“Eesti poliitika on viimase kümnendi jooksul vaikselt ja märkamatult vajunud vasakule kreeni. Üha suurenev riigi sekkumine, ülereguleerimine ja sotsialistlik ümberjagamine ähvardavad meie senisele arengule lõpu teha,” märkis MTÜ Parempoolsed esmaspäeval.

Parempoolsete hinnangul on Eesti saanud endale taasiseseisvumisaja vasakpoolseima valitsuse, mis ei mõtle homsele, vaid keskendub ohjeldamatule laristamisele.

“See valitsus on sündinud, sest riigikogus puudub parempoolne jõud ja mõistlik alternatiiv. Reformierakond on kaldunud üha enam tsentrisse, Isamaa on loobunud oma senistest tõekspidamistest ja muutunud vasakpoolseks. Alternatiiviks on ainult populistlik EKRE, kellega ükski vähegi vastutustundlik erakond praegusel ajal valitsust ei tee”.

Parempoolsed tahavad enda kinnitusel teha lõpu sotsialismile ning pakuvad välja: kriisi eel priiskamise asemel tuleb kokku hoida ja kärpida; laialijagamise asemel tuleb kasvatada Eesti konkurentsivõimet ja inimeste jõukust; toetuste asemel pakkuda lahendusi, mis kindlustavad parima ettevõtluskeskkonna ja võimalused iseendaga hakkama saada.

“Eesti edu tugineb parempoolsetel otsustel. Vasakpöörde peatamiseks vajab Eesti tugevat parempoolset alternatiivi – erakonda, mis järgmises riigikogus seisab ettevõtlikkuse, väiksema riikliku sekkumise, jõukuse kasvatamise, iseendaga hakkama saamise ning eestlasliku mõtteviisi eest. Selleks asutame Parempoolsete erakonna ja kutsume teid endaga liituma ning uue erakonna loomist toetama,” märgivad Parempoolsed oma pöördumises ettevõtjatele.

Märtsi lõpus otsustas erakonna Isamaa Parempoolsete liikmeühenduse üldkogu jätkata Parempoolsete tegevust iseseisva poliitilise jõuna ning lõpetada tegevus Isamaa erakonna koosseisus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.