"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Tallinna Teletornis sai taas nautida ladina rütme! (0)
29. juuli 2022

Festivalile tulid kokku Ladina-Ameerika riikidest pärit talendid, kes esitlesid enda riigi toite, kunsti ja muusikat. Toimus ka ladina tantsude töötuba. Õhtut jäi lõpetama DJ.

Ka selle aasta Fiestal on esindatud piñatad! Ürituse tarbeks on, Mehhikost pärit piñata entusiast, Ana meisterdanud piñatad, mida saavad lapsed lõhkuda ning avastada sealt seest head ja paremat. Ana on lisaks ka filmitegija ning võitnud Mehhikos Surnutepüha (dia de los Muertos) altari võistluse.

Tahedamat söögipoolist pakub Tallinnas elavate mehhiklaste poolt loodud kulinaaria-/kultuuriprojekt Secret Mexican Society. “Mehhiko kultuuris avaldatakse armastust läbi toidu, ning me tahame jagada oma armastust kogu Eestiga ja luua kogukonna,“ kirjutavad nad ürituse Facebooki lehel. „Meie identiteedid ei oma tähtust. Las meie vanaema retseptide järgi tehtud toidud ütlevad teile, kes me oleme.”

Fiestal tutvustab ka Cachina Ladina-Ameerika toidukaupu! Cachina on esimene Ladina-Ameerika rahvustoidupood, mis toob kohaliku tooraine Eestisse nendele, kes igatsevad või tahavad nautida tõelist ladina kööki. Lisaks toovad nad oma kontinendi parimaid tooteid ka teistesse Balti riikidesse, Põhjamaadesse ja mujale Euroopasse.

Põnevad toidud ja näomaalingud

Hõrgutavaid ja eksootilisi maitseelamusi pakuvad veel mitmed teisedki kokad ja toidukunsti kõrgemate sfääride viljelejad. Selleks, et suud, kuhu eksootiline toidukraam sisse pista, oleks sama põnevad kui toit ise, on näomaalijal Innal homseks švammid ja värvid valmis, et kaunistada näod kõigil, kes vähegi soovivad!

Kohapeal saab endale soetada ka Costa Ricast pärit Krisbelli käsitööehteid. Krisbell on õppinud filmindust ja fotograafiat. Seejärel asus ta Hispaaniasse õppima magistrigraadi filminduse erialal. Peale lõpetamist tuli ta Eestisse, kus nüüdseks on ta veetnud 2 aastat. Krisbell avastas enda jaoks polümeersavi, millest ta on teinud kõrvarõngaid käsitööna juba peaaegu kaks aastat. Ehted on nii kerged, et kandes on neid vaevu tunda.

Jovana Anaya on tantsule pühendunud naine, kes alustas selle kunstiga 10-aastaselt. Fiestal esitab ta mitmeid traditsioonilisi folkloortantse, mis viivad teid imelisse Mehhikosse. Alustame kauni Jalisco osariigiga – Son de la Negra ja Jarabe Tapatioga – kahe muusikapalaga, mida tunnustatakse kogu maailmas ja mis kahtlemata panevad sind end tundma mehhiklasena! Jovana jätkab muljetavaldava Veracruzi osariigiga – need on tantsud, mis motiveerivad ka sind tantsima. Lõpuks läheme Michoacani osariiki, mis on ilus oma värvide ja laulude poolest.

Tantsusammud selgeks!

Pireti juhendamisel saate selgeks salsa, bachata ja merengue sammud! Liikumine ja tants on Pireti jaoks eluviis, millest saavad jõudu nii keha kui ka vaim. Salsa ja muud Ladina-Ameerika tantsud avastas Piret enda jaoks 2014. aastal Kuubal. Kuigi Piretit köidavad erinevad tantsud, on tema vaieldamatu lemmik Kuuba salsa. Aastast 1999 on Piret American Council of Exercise poolt sertifitseeritud rühmatreeningute instruktor ning on 10 aastat juhendanud erinevaid tantsulisi ja üldkehalisi grupitrenne, nii täiskasvanutele kui lastele. Õpetamises keskendub ta eelkõige baasasjade kvaliteedile ja lähtub põhimõttest, et põhisamm on iga tantsu vundament.

Timuti 8 on mitmekülgne muusikaansambel, mida kujundab iga bändiliikme erinev muusika- ja kultuuritaust, lisaks armastus eksperimenteerimise ja muusikanautimise vastu. Erinevalt tavalisest kontserdist loob Timuti 8 elavat muusikat teistsuguse lähenemisega. Nad improviseerivad ja jämmivad latino/reggae/funki/folgi rütmides ning kaasavad laiema valiku teisi muusikalisi mõjutusi. Bänd suudab rahvaga suhestuda sügavamal tasandil luues unikaalse suhtluse muusikute ja publiku vahel. Kui Timuti 8 on laval, on tantsimine kohustuslik!

Sissepääs tasuta!

Soovitame kaasa võtta sularaha.

AJAKAVA:

12.00 – AVAMINE

13.00 – I PIÑATA MÄNG

13.30 – I TANTSU TÖÖTUBA: bachata

14.00 – II PIÑATA MÄNG

14.15 – I MEHHIKO RAHVATANTSU ESITUS

14.30 – II TANTSU TÖÖTUBA: salsa

15.00 – II MEHHIKO RAHVATANTSU ESITUS

15.30 – III TANTSU TÖÖTUBA: merengue

16.15 – LIVE: TROPIKALMAITSE

17.10 – III MEHHIKO RAHVATANTSU ESITUS

17.45 – LIVE: TIMUTI 8

19.00 – DJ

23.00 – LÕPP

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.