"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
TLT juhatuse kolmandaks liikmeks valiti Andrei Novikov, kes astub uude ametisse asudes abilinnapea kohalt tagasi ja lahkub Keskerakonnast (0)
29. juuli 2022
Foto Mats Õun

ASi Tallinna Linnatransport (TLT) nõukogu nimetas täna juhatuse kolmandaks liikmeks Andrei Novikovi, kes asub tööle augustikuu keskel. Seoses juhatuse liikme ametikohale nimetamisega astub Andrei Novikov tagasi Tallinna abilinnapea kohalt ja lahkub erakonnast.

„Ainuüksi asjaolu, et Andrei Novikov juhatuse liikmeks kandideeris, on suur võit ettevõttele,“ kommenteeris AS TLT juhatuse esimeheks valitud Kaido Padar. „Kureerides abilinnapeana viimased aastad suurima omavalitsuse transpordivaldkonda, on andnud talle tugeva teadmiste ja kogemuste pagasi valdkonnast. Neid teadmisi saab ta nüüd rakendada eksperdina Eesti  suurimas ühistranspordiettevõttes.“ 

Andrei Novikov astub juhatuse liikme ametisse tähtajaga viis aastat. Juhatuse liikme brutopalk on 6400 eurot, autokompensatsiooni ette nähtud ei ole, koolituskulude ülempiiriks on fikseeritud ühe kuu ametipalk aasta kohta, mis vastab linna kehtestatud korrale.

„Olen avalikus sektoris erinevatel ametikohtadel töötanud 17 aastat ja leian, et aeg on edasi liikuda. TLT juhatuse liikmena saan oma seniseid kogemusi rakendada pealinna ühistranspordi korraldamisse ja arengusse,“ nentis Andrei Novikov. „Seoses ASi TLT  juhatuse liikmeks valimisega astun tagasi ka Tallinna abilinnapea kohalt ja ühtlasi lahkun Eesti Keskerakonnast. Nii esitan linnapeale lahkumispalve teenistusest vabastamiseks augustikuu keskpaigast. Täpsem aeg ja kuupäev selgub järgmise nädala lõpuks, kui linnapea naaseb lähetusest.“

Andrei Novikov on olnud Tallinna abilinnapea 2017. aastast, kureerides Tallinna Linnaplaneerimise Ameti, Transpordiameti ja Linnavaraameti valdkondi, 2015-2017 oli Riigikogu liige (majanduskomisjoni ja ELi asjade komisjoni liige), 2011-2015 oli ta Kristiine Linnaosa vanem, 2007-2011 Lasnamäe Linnaosa vanema asetäitja ning 2005-2007 nõunik Tallinna Linnakantseleis. Andrei Novikov on 2020. aastast MTÜ Põhja-Eesti ühistranspordikeskuse juhatuse liige ning 2020-2022 (juulini) Tallinna Linnatranspordi ASi nõukogu esimees. 

Andrei Novikovil on ärirahanduse ja arvestuse magistrikraad Tallinna Tehnikaülikoolist ja ta jätkab õpinguid Tartu Ülikooli õigusteaduse magistriõppes. Varasemalt on Novikov lõpetanud Sisekaitseakadeemia halduskorralduse ning Tallinna Majanduskoolis raamatupidamise eriala.

TLT juhatuse liikmeks kandideeris kokku 67 inimest, kellest valikukomisjon sõelus kolme vooruga välja neli lõppvooru kandidaati. Lõpliku valiku kandidaatide seast tegi TLT nõukogu täna, 29. juulil.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.