"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Väisa loomaaeda! Vilgas elu käib nii puurides kui nende ümber, ära jää elamustest ilma! (0)
29. juuli 2022
Jääkaru Raspi Foto: Inari Leiman

Loomaaed on külastajaist tulvil ja sel nädalal on isegi lapsed loomaaeda toetanud. Väike Lennart kinkis oma sünnipäeva puhul loomaaia leemuritele toidu ostmiseks suure purgitäie münte, üle 50 euro, mille ta ise oli kogunud. Laura, Triin ja perevanem Monika aga tõid loomaaia väravasse kotitäie omakorjatud pärnaõisi meie vastsele asukale kaksvarvas-laisikule, kirjutab Tallinna loomaaed oma kodulehel.

Laisik
Pilt: Inari Leiman

Keskkonnahariduskeskuses valgetups-marmosettidega aedikut jagav laisik, kellele on tulnud ohtralt nimepakkumisi ja keda inimesed näha soovivad, on laiskloomale omaselt küllaltki väheliikuv ja ripub või lesib enamasti kõrgel lae all. Loomale antakse veidi veel aega kohanemiseks uue eluoluga ja siis hõigatakse maha välja valitud nimi ja ajad, mil teda toidetakse ja ta ringi liigub.

Jääkaru Friida
Pilt: Inari Leiman

Sompus neljapäevahommikul, kui hakati ette valmistama jääkarude toitmist õueaedikus, läks loomadel majja sisse tulemine sassi. Friida marssis valesse puuri ja Raspi jäi nõutult ukse vahele kõõluma, sestap otsustati toita jääkarusid otse külastajate alalt. Toiduports – forellipoolik, rasvased liharibad ja jäässe külmutatud porgand, pirn ning apelsin – visati kummalegi oma basseini, kust loomad need kärmelt kinni püüdsid ja nahka pistsid.

Kääbusjõehobu Pupa
Pilt: Inari Leiman

Kääbusjõehobu Pupale peideti rohuhunniku alla karp puu- ja juurviljadest maiuspaladega. Seekord oli Pupal aga isu esmalt pajuokstelt lehti nosida, kuid ega maiuspaladki üles leidmata ja söömata jäänud.

Maailma väikseimad ahvid kääbusmarmosetid uurivad ilma ja inimesi ning jahivad õueaedikus igal võimalusel kärmelt ja osavalt kõiksugu lendavaid ja roomavaid putukaid.

Hommikuti võib sattuda imetlema sinilamba sirutust alpinaariumis või leida takiini suure kivi otsas kui valvepostil ümbrust seiramas. Troopikamajas aga võib tabada veeagaame omavahel mõõtu võtmas.

Amuuri leopard Alexei
Pilt: Inari Leiman

29. juulil tähistatakse üle maailma tiigripäeva. Tallinna loomaaed saab sel puhul raporteerida, et Kaug-Ida asukatele mõeldud tiigrioru ehitus on alanud. Mõneks ajaks on nüüd otsas päevad, mil amuuri leopard Alexei rahulikult aedikus lesida ja igavleda sai, sest aia taga valmistatakse ette ehitustandrit, undavad saed ja langetatud oksi transporditakse võrsesööjate toidulauale. Kõik see nõuab ju tähelepanu.

Loomaaia aednikud harvendasid elevantide aediku ümber kasvavat kibuvitsavõsa. Mahalõigatud okkalised võrsed ja oksad rändasid londiliste ette ja hommikuks olid need kõik viimseni ka nahka pistetud. Looduseski on ju paksunahaliste paljud toidutaimed okkalised.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.