"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Lõuna-Eestis põhjustas kriminaalses joobes mees hukkunuga avarii (2)
30. juuli 2022
Ilja Matusihis/Pilt on illustratiivne

Nõo vallas kihutas laupäeva hommikul Nissaniga vastu puud kriminaalses joobes ja lubadeta mees, kelle elu suutsid arstid päästa, kaasreisija oma aga mitte.

Politsei sai kell 9.40 teate liiklusõnnetusest Nõo vallas Vissi külas, kus Nissan oli sõitnud vastu puud. Kiirabi toimetas haiglasse nii autot juhtinud 27-aastase mehe kui ka kõrvalistuja kohal sõitnud raskes seisundis 56-aastase mehe, kes paraku suri. Viimane oli ka õnnetusse sattunud auto omanik.

Liiklusõnnetus juhtus lauges paremkurvis, kus Elva poolt tulnud juht kaotas sõiduki üle kontrolli ning sõitis vastu puud. Auto deformeerus kokkupõrke tagajärjel nõnda palju, et päästjatel tuli kõrvalistuja kätte saamiseks sõiduk katki lõigata.

“Sõidukit juhtinud mehel tuvastati kriminaalne alkoholijoove, samuti puudus tal vastava kategooria juhtimisõigus,” ütles politseinik Sten Truija, kelle sõnul olnuks see õnnetus välditav. “Pärast alkoholi tarvitamist ei ole kellelgi rooli taha asja. Samuti peaksid sõbrad näitama sellises olukorras tugevat selgroogu ning tegema kõik, mis võimalik, et takistada purjus kaaslast rooli istumast.”

Käesoleval aastal on alkoholijoobes juhi süül toimunud 292 liiklusõnnetust, milles viga saanud 72 inimest ja hukkunud viis.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

neh
31. juuli 2022 14:55
Arvatavasti olid mõlemad purjus. Aga kaasreisija saab tavaliselt surma sellepärast, et juht instinktiivselt keerab rooli, kui miski otsejoones juhi suunas ette jääb.
Minu Arvamus
31. juuli 2022 06:52
Lõuna-Eestis põhjustas kriminaalses joobes mees hukkunuga avarii. Ega kaine inimene purjus juhiga ühte autosse ei istu?