"Kriisiolukordades on igasugused naljamehed väga nõutud, sest nad aitavad ventiili lahedamaks keerata. Võim, iseäranis autoritaarne, kardab saada välja naerdud."

Hardi Volmer, muusik ja filmimees
Tallinna lahel põlenud väikelaev uppus (0)
30. juuli 2022
Facebook

Tallinna lahel Kakumäe sadama lähistel läks laupäeva õhtupoolikul põlema Soome lipu all sõitnud väikelaev Hooligan. Paar tundi hiljem alus uppus, kuid pardal viibinud inimestel õnnestus evakueeruda.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja sõnul tuli kell 15.39 väikelaevalt teade, et alusel on tehniline rike. Peagi teatati juba, et laeva pardal puhkes põleng, kirjutab Postimees.

Hooligan paiknes põlengu puhkedes Tallinna lahel üsna Kakumäe sadama lähedal. Kaatri pardal viibinud kümnel inimesel õnnestus evakueeruda päästeparvele, keegi neist sündmuse käigus viga ei saanud. Läheduses viibinud ja abivajajaid märganud jaht korjas nad peale ning toimetas kaldale.

Kustutustöid raskendas laevas olnud kütus. Kell 18.20 Hooligan uppus, kuid laevast lekib kütust, mistõttu alustab PPA koostöös päästeametiga reostustõrjepoomide panekuga. Reostuse ulatus on selgitamisel.

Hetkel on sündmuskohal päästeameti töölaev Pirita ja peatselt saabub sinna ka reostustõrje võimekusega laev Raju.

Postimehega ühendust võtnud lugeja sõnul oli 27 meetri pikkune Hooligan üks suuremaid Soome lõbusõidukaatreid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.