"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
20 Ukraina sõjapõgenikust noort võtavad osa suvelaagrist (0)
01. august 2022
Ukraina sõjapõgenikest lapsed Tallinna Laagna Gümnaasiumis. Foto: Mats Õun / foto on illustratiivne

Esmaspäeval alustab Valma Seikluspargis laste- ja noortelaagri vahetus, millest võtab Youth Empowered Ukraina eriprojekti raames osa ka 20 sõjapõgenikust noort, keda ootab ees kohtumine Eesti eakaaslastega ning hulk põnevaid suviseid tegevusi, vahendab BNS.

“Hea meel on tõdeda, et meie algatus, mille eesmärk on 13-17-aastaste Ukraina noorte kaasamine ja lõimumine Eesti ühiskonda, sai noorte ja nende vanemate poolt ülimalt sooja vastuvõtu osaliseks. Alguses oli plaanitud noortele ukrainlastele kümme laagrikohta, kuid kuna need täitusid vaid tunniga, siis otsustasime kohtade arvu kahekordistada,” kommenteeris Coca-Cola HBC Eesti avalike suhete ja jätkusuutlikkuse juht Darja Saar.

Suur huvi ei tulnud üllatusena

Tema sõnul pole sedavõrd suur huvi üllatuslik, sest kuigi erinevad organisatsioonid ja mitmed omavalitsused pakuvad Eestisse jõudnud noortele sõjapõgenikele erinevaid võimalusi suve aktiivseks veetmiseks, siis sageli on need tegevused tasulised või pole saadaval piisavalt palju kohti, et kõiki huvilisi kaasata.

“Valma lastelaagri poolt noortele ukrainlastele pakutav eakaaslasest eestlasest mentori võimalus, kelle toel keelelist barjääri ületada ja kohalikke olusid paremini tundma õppida, on samuti unikaalne ning suure potentsiaaliga lahendus,” lisas Darja Saar.

„On selge, et osa Eestis viibivatest peredest ja noortest ei saa niipea naasta oma kodukohta, kuna see asub täna Venemaa poolt okupeeritud piirkonnas. Nii peamegi juba praegu mõtlema sellele, kus on nende Eestisse saabunud noorte koht meie ühiskonnas näiteks kolme või viie aasta pärast,” nentis Saar.

Laagris osalevad praegu erinevates Eesti paikades elavad Ukraina noored

„Youth Empowered: Ukraina eri“ programmis osaleb 20 Ukraina noort vanuses 13-17-aastat, kes tulevad laagrisse üle Eesti, sealhulgas Tallinnast, Paidest, Sillamäelt, Kohtla-Järvelt ja Narvast. Tegemist on Ukrainast sõja eest põgenenud perede lastega, kes on saanud Eestis pagulase staatuse ja alustavad sügisel õppimist Eesti koolides.

Coca-Cola HBC Eesti pakub Ukraina sõjapõgenikest noortele võimaluse veeta nädal Viljandimaal Võrtsjärve ääres Valma Seikluspargi suvelaagris, kus leidub mitmeid põnevaid tegevusi koos Eesti eakaaslastega ja kuhu tulevad noortele külla oma inspireerivaid lugusid rääkima mõned edukad ning avalikkusele tuntud inimesed. Üheks laagri erikülaliseks on ka laulja Getter Jaani. Laagri programmis on mitmekülgsed sportlikud tegevused, ujutakse, tantsitakse, lauldakse, toimuvad kinoõhtud ja plaanis on ka laagri olümpiamängud.

Coca-Cola HBC spetsiaalse arenguprogrammi raames viiakse laagris läbi noorte enesearendamise koolitus „Mina ja maailm“, mille eesmärk on noorte sotsiaalsete oskuste arendamine, sealhulgas enese potentsiaali mõistmine ja arendamine ning karjäärialaste valikute analüüsimine. Koolitus on osa laiemast Coca-Cola HBC Youth Empowered programmist, mille eesmärk on väheste võimalustega noorte toetamine ja neile lisavõimaluste loomine ühiskondlikus elus osalemiseks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.