Venemaa propaganda edu selles seisnebki, et valesid tambitakse järjekindlalt, seal ainult jaburused ongi. Kõige krooniks on aga ütlemine, et Venemaa pole kunagi kellelegi kallale tunginud.

Toomas Alatalu, väliskommentaator
Pääsküla, Tondi, Hiiu ja Nõmme ülesõitude juhtimissüsteemid uuenevad (0)
01. august 2022
Foto: Scanpix / foto on illustratiivne

Eesti Raudtee asub esmaspäevast uuendama Pääsküla, Tondi, Hiiu ja Nõmme ülesõitude liiklusjuhtimissüsteeme ning sel ajal reguleerivad raudtee ületamist liikluskorraldajad, vahendab BNS.

Seoses Eesti Raudtee Lääne-Harju liini moderniseerimisprojektiga toimub ajavahemikus esmaspäevast 23. augustini Keila-Pääsküla-Tallinna Balti jaama vahedes rongiliiklus käsijuhtimisel ning liiklejatelt palutakse seetõttu suuremat tähelepanelikkust raudtee ületamisel, teatas Eesti Raudtee BNS-ile.

Tööde tõttu lülitatakse Pääsküla, Tondi, Hiiu ja Nõmme ülesõidukohtades välja automaatne foorisignalisatsioon ja ülesõitudel juhivad liiklust liikluskorraldajad. Paigaldatakse ka ajutised hoiatusmärgid ning ülesõitudel kehtib rongidele kiirusepiirang 40 kilomeetrit tunnis. Sellest tulenevalt on ülesõidukohad liikluseks tavapärasest kauem suletud.

“Töid teostatakse rongiliikluse ohutumaks ja sujuvamaks muutmiseks. Vanad liiklusjuhtimissüsteemid on oma aja ära elanud ja ei vasta tänapäevastele ohutusnõuetele. Uued ülesõidukohtade seadmed tagavad parema töökindluse ja on liiklejatele paremini nähtavad. Peale töid on võimalik ka rongide liiklusgraafiku tihendamine antud lõigul,“ sõnas Eesti Raudtee telekomi ja turvangusüsteemide ameti juhataja Aivar Mihhailov.

Moderniseerimisega vahetatakse Hiiu ja Nõmme ülesõidukohtades välja foorid ja tõkkepuud. Pääsküla ülesõit liidestatakse uue liiklusjuhtimissüsteemiga ja Tondi ülesõit läheb ümberehitamisele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.