Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
Siseminister Lauri Läänemets: agressiivne naaber paneb meile piiri valvamisel suure vastutuse (1)
01. august 2022
Foto Albert Truuväärt

Siseminister Lauri Läänemets märkis tänasel Narva-visiidil, et tõhus töö idapiiri valvamisel tähendab tipptasemel taristu kõrval ka parimaid võimalusi taristu teenindamiseks ja parimaid tingimusi piirivalveametnikele. “Narva kordoni vastutada on tegevuste koordineerimine ja operatiivteenistuse tegevuse juhtimine mööda Narva jõge kulgeva jõepiiri valvamisel,” ütles ta. „Oma ülesannete täitmiseks vajab kordon juhtimispunkti ja olmeruumide renoveerimist ning seda esimesel võimalusel.”

Läänemets ütles, et Eesti idapiiri kiirendatud korras ehitamine on ka värskes koalitsioonleppes ühe prioriteedina ära märgitud ning analüüs ja ettepanekud idapiiri juhtimiskeskuse renoveerimiseks tehtud. “See tähendab, et loodame oodatud töödega esimesel võimalusel alata,“ lisas ta.

Minister sõnas, et piiril töötamine ja piiri tänapäevaseks ehitamine on olulised, sest meil on suur naaber, kes läheb üha agressiivsemaks. Lisaks on Eesti valvata mitte ainult meie, vaid kogu Euroopa Liidu välispiir. „See on suur vastutus. Ja nagu mulle külaskäigul Narva kordonisse taaskord kinnitati – Eesti piir peab. Seda tänu tublidele meestele ja naistele, piirivalvekordonites oma igapäevast tööd teevad. Kuid seda ainult seni, kuni isikukoosseis seda võimaldab. Kindla piiri eeldus on riigi kindel kohalolu – seda nii läbi suurema isikukoosseisu kui ka praeguste töötajate motiveerituse. Riigiaparaat peab olema piirkonnas paremini esindatud oma kõigis struktuurides,“ ütles Läänemets.

Minister kohtus ka Narva linnapeaga, kellega muu hulgas arutati Narva tanki teemat. „Minu seisukoht on üheselt selge: Narva tankile tuleb leida uus ja sobilikum asukoht. Tank, mis Eesti elanikele sümboliseerib eelkõige surma, valu ja kannatusi, ei vääri enam ammu talle osaks saanud aupaistet ning selline vastuoluline sümbol ei sobi Eesti linnaruumi. Tegu on riiklikult olulise küsimusega ja nagu paljude muude riiklike küsimuste puhul, tuleb see küsimus lahendada dialoogis kohaliku kogukonnaga ning seda tuleb teha väärikalt ja nii, et see ei solvaks kohalikke inimesi,“ selgitas Läänemets.

Ta lisas et tank sümboliseerib hävitustööd, kuid eesmärk on aidata Narvat üles ehitada ja tuua linna uut hingamist, mille annavad parem elukeskkond, haridus ja arstiabi. „Nendes küsimustes saab riik appi tulla. Riigi kohalolek ei peaks Narva inimeste jaoks seonduma ainult sümbolite ja monumentidega, vaid ka igapäevase elukvaliteedi, väärikuse ja toimetulekuga,“ sõnas siseminister.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

taustauurija
3. aug. 2022 08:23
Narvas olevale tankile T-34 tuleb lisada teavitus ja lisasümboolikat, et tegemist on USA ja Nõukogude Liidu tollase ühisprojektiga. 1930. aastate algul ostis Nõukogude Liit mõned Walter Cristie tankid M1928 (USA), mille baasil arendati ja täiustati Nõukogude Liidus BT-sarja kergetankid, mis kulmineerus tanki T-34 projektiga. 1943. aastal saatis Nõukogude Liidu sõjaväejuhtkond Murmanski sadama kaudu Ameerika Ühendriikidesse testimiseks kaks vabriku-uut tanki, KV-1 ja T-34. Aberdeeni sõjaväebaasi insenere Baltimore'i ja Philadelphia vahel huvitasid Nõukogude inseneride tehtud T-34 tehnilised lahendused, mida võiks ära kasutada oma tankide konstruktsioonis. USA insenere köitis just tank T-34 oma paljude uudsustega. https://et.wikipedia.org/wiki/T-34