Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
Al-Qaeda juht Ayman Al-Zawahiri tapeti Kabulis kahe USA droonilt lastud raketiga (2)
02. august 2022
Ayman Al-Zawahiri. Foto: Scanpix

Ehkki USA oli terrorivõrgustiku Al-Qaeda juhi Ayman Al-Zawahiri pea eest välja pannud 25 miljonit dollarit, tundis ta end ilmselt pärast Talibani võimuhaaramist Afganistanis üpris mugavalt, et asuda Kabulis asuvasse majja, kus ta regulaarselt rõdule ilmus, vahendab BNS.

Siiski ei olnud USA valitsus loobunud 2001. aasta 11. septembri rünnakute ühe kavandaja ja Osama bin Ladeni mantlipärija jälitamisest.

Pärast aastatepikkust jälitamist tulistasid USA relvajõud Afganistani pealinna kohal lennanud droonilt kaks raketti Hellfire, mis tabasid Al-Zawahiri pelgupaika ja tapsid ta, teatas USA president Joe Biden esmaspäeval telepöördumises.

USA ametnike sõnul oli operatsioon sama hoolikalt kavandatud nagu bin Ladeni tapmine tema Pakistani peidupaigas 2011. aastal.

USA hinnangul oli Al-Zawahiri viibimine Afganistani pealinnas Kabulis islamiliikumisega Taliban sõlmitud lepete selge rikkumine.

“Niipalju, kui me teame, siis Taliban oli teadlik tema kohalolekust Kabulis,” ütles Bideni eestkõneleja.

“Al-Zawahiri viibimine Kabulis on Talibani ja Washingtoni 2020. aasta lepingu selge rikkumine. Lepingus lubasid nad Afganistanil mitte saada rahvusvahelise džihaadi varjupaigaks,” lisas ametnik.

“Me eeldasime, et nad peavad kinni Doha lepingu tingimustest,” ütles kõrge administratsiooniametnik pärast seda, kui president Biden teatas Al-Zawahiri tapmisest.

“Talibaniga jätkates tuleb sellega arvestada ja nad vastutusele võtta,” leidis ametnik.

Väljaande New York Timesi andmetel ei korraldanud rünnakut USA relvajõud, vaid USA  Luure Keskagentuur (CIA). CIA keeldus ajalehele teemat siiski kommenteerimast.

Al-Zawahiri asus terrorivõrgustikku juhtima pärast selle eelmise juhi Osama bin Ladeni tapmist 2011. aastal. 

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Uskmatu Toomas
5. aug. 2022 06:50
Räägime asjast ikka õigete nimedega st.mõrvati !
Ajaloohuviline
2. aug. 2022 10:57
Mees istus Tsetseeni sõja aegu Venemaal isegi pool aastat vangis, kust kaunis segastel asjaoludel aga üllatavalt kergelt minema pääses, milles võib olla oma osa ka USA eriteenistuste headel suhetel nii Jeltsini kui samaaegselt ka nn. kasulike islamisõdalastega, keda on aegade jooksul olenevalt olukorrast kas kord koolitatud ja dollari- ning relvasajuga õnnistatud, siis aga jälle droonidelt jahitud. Ning seda muidugi alati kõiki viimastele eelnevalt antud lubadusi rikkudes, millest siis ka muidugi paljuski nende viimasel ajal väljakujunenud leppimatu kättemaksuhimu nii USA kui kogu läänemaailma vastu.