Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
statistika Eestisse tagasi pöördujaid on rohkem kui riigist lahkujaid (1)
02. august 2022
Foto Scanpix

“2021. aasta kokkuvõte näitab, et üha enam inimesi asub Eestisse elama, töötama või õppima, kui siit lahkub,” ütles kultuuriminister Piret Hartman, kelle sõnul aitab rändestatistika paremini mõista Eesti rändepoliitikas toimuvat.

Neljandat korda ilmunud rändestatistika ülevaate põhjal pöördus 2021. aastal Eestisse tagasi rohkem eestlasi, kui riigist lahkus.

Kultuuriministeeriumi seisukohalt on väga oluline, et pöörame tähelepanu erinevatele rändeliikidele ning aitame siia pikemalt jääjatel kiirelt kohaneda ning iseseisvalt ühiskonnas hakkama saada. “Tulijate hulgas on ka palju Eesti kodanikke, kes siia tagasi pöörduvad,” rääkis ta.

Rändestatistika ülevaade võtab kokku viimase viie aasta rändevaldkonna näitajad erinevatel teemadel, näiteks kes ja mis põhjustel asusid Eestisse elama, kuhu piirkondadesse, millised on peamised rändeliigid ja palju muud. Sel aastal lisandusid teemadena ebaseaduslik ränne ja väliseestlaste ülevaade.

Eike Luik Eesti Rändevõrgustiku kontaktpunktist ütles, et rändestatistika ülevaade reflekteerib selgelt, kuidas on ränne mõjutatud ühiskonnas toimuvatest muudatustest. Nii on olnud olulisemad mõjutajad näiteks Covid-19 tulenevad reisipiirangud või rändekriisid kolmandates riikides.

“Mõjutajateks on ka meie enda seadusemuudatused, näiteks muudatused töörände regulatsioonis. Perioodiliselt ilmuv rändestatistika võimaldab meil muutuvaid rändetrende analüüsida ning vajadusel uusi poliitikamuudatusi planeerida,“ lausus Luik.

Erinevate valdkondade statistika koondülevaade on abivahend kohanemise ja lõimumise valdkonna teenuste arendamiseks ja paremaks sihistamiseks. Lisaks aitab erinevate perioodide ülevaade mõista rändevaldkonda mõjutavaid tegureid ja luua tervikvaade reaalsest olukorrast.

Trükis valmis eesti-, inglise- ja vene keeles ning sellega saab tutvuda kultuuriministeeriumi kodulehel, EMN Eesti kodulehel või ISSUU keskkonnas https://issuu.com/settleinestonia.

Rändestatistika ülevaade on koostatud koostöös Eesti Rändevõrgustiku kontaktpunktiga (EMN). Kajastatud andmed tuginevad Politsei- ja Piirivalveameti, Statistikaameti ja Rahvastikuregistri andmebaasidel. Rändestatistika ülevaade on rahastatud Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

nonii
6. aug. 2022 05:51
Rikko, tuleb karjääri tegema ? Selles statistikas pole midagi erilist - need pole eestlased. Selle sisu vaadelda vastaval lehel, on seal kõikide teiste liikumine. Huvitav oleks - kuipalju on, Talendid Koju raames, koju tagasitulnuid - oli see ju kahe(2) presidendi suur hõiskamine , seda kirjeldust ootaks