Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
video Tallinnas saab taotleda toetust koolilapsele jalgratta ostmiseks (0)
02. august 2022

1. augustist saab Tallinnas esitada taotlusi „Rattaga kooli“ toetuse saamiseks. Ühekordne kuni 100-eurone toetus on mõeldud jalgratta ostmiseks 10–15-aastastele lastele, kes on jalgratturi juhiload saanud käesoleval ehk 2022. aastal. 

Tulevane rattaentusiast 8-aastane Georg ütleb, et ootab juba 10-aastaseks saamist, et siis endale jalgratturi load teha. “See oleks põnev, sest siis saab kaugemale sõita,” rääkis ta. “Tahaks rattaga ka ise koolis käia, praegu veel ei tohi.”

Georgi ema ütles, et neile meeldib nii jalutada kui ka jalgratastega sõita. “Algusest peale olen lapsi kasvatanud nii, et käime palju ringi, jalutamas ja ratastega sõitmas,” lisas ta. “Ega poistega muud moodi saagi.”

„Rattaga kooli“ toetuse eesmärk on edendada jalgratta juhilubade tegemist, et suurendada laste teadlikkust ohutust liiklemisest ja kujundada ohutu liiklemise harjumusi. Lisaks on toetuse eesmärk suurendada laste liikumisviisides rattasõidu osakaalu, edendada tervislikku eluviisi ja turvalist liikumist.

Tallinna linnavolikogu esimees Jevgeni Ossinovski ütles, et ligi kümme protsneti igapäevastest sõitudest võiks olla tehtud jalgrattaga. “See on sihiks on võetud. Enamik lapsi käivad oma kodu lähedal asuvas koolis jalgrattaga,” rääkis ta. “Võiksime liikuda suunda, kus neil oleks võimalik ohutult liikuda.”

Rattaliikluse kasvust võidavad kõik. “Linnas on vähem ummikuid, õhk on puhtam ja kasvab linnaelanike harjumus tervislikumalt liigelda,” ütles Tallinna abilinnapea Joosep Vimm. “Oluline on anda ka lapsevanematele täiendav tõuge julgustada ja võimaldada oma lastel teha jalgratturi juhiload. See toetus on üks samm, et mõne aasta pärast tehtaks veerand kooli ja kodu vahelistes sõitudest rattal.”

Ühekordset kuni 100-eurost toetust on õigus saada 10–15-aastasele lapsele, kes on käimasoleva aasta jooksul teinud jalgratturi juhiloa, elab rahvastikuregistri järgi Tallinnas ja kellele on ostetud jalgratas toetuse taotlemise aastal. Täpsed toetuse saamise tingimused on leitavad Tallinna veebilehel: https://www.tallinn.ee/rattatoetus/.

Taotluse saab esitada alates 1. augustist 2022 Tallinna e-teeninduses https://taotlen.tallinn.ee/.

“Rattaga kooli” toetus aitaks kaasa ka Tallinn kui 2023. aasta Euroopa rohelise pealinna eesmärkide täideviimisele, parandades linna keskkonnasõbralikumaks muutes linlaste elukvaliteeti ja elukeskkonda.

Lisainfo jalgratturi juhiloa saamisest ja juhtimisõiguse eksamist on saadaval Transpordiameti veebilehel: transpordiamet.ee/jalgratturi-juhiluba

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.