Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
Juulis läbis Tallinna lennujaama üle 280 000 reisija (0)
02. august 2022
Foto: Ilja Matusihis

Juulis läbis Tallinna lennujaama 282 559 reisijat, mida oli 78 protsenti rohkem võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Kriisieelse mahuga võrreldes jõudis reisijate arv 88 protsendi juurde, vahendab BNS.

AS-i Tallinna Lennujaam juhatuse liikme Eero Pärgmäe sõnul oli juulikuu reisijate arv väga hea, kuid reisijate arvu taastumist kriisieelsele tasemele mõjutab üldisest Euroopa lennujaamade alamehitatusest tingitud logistiliste tõrgete lahendamine.

Palju lendude tühistamist ja lennuplaanide muutmist

“Olukord lennunduses on küll üldiselt stabiliseerunud, kuid jätkuvalt tuleb ette lennuplaanide muudatusi, lendude tühistamisi ja hilinemisi. Seetõttu on oluline, et reisijad jälgiksid lennuplaane ning lennufirmalt saabuvaid teateid ning võtaksid lennuplaanis tehtavate muudatuste korral ühendust oma lennufirmaga,” märkis Pärgmäe.

Pärgmäe toonitas, et kuigi juulikuu viimastel nädalatel oli keskmine julgestuskontrolli läbimise aeg Tallinna lennujaamas alla 15 minuti, kehtib jätkuvalt kahe tunni reegel. “Kuna lendude täituvuse protsent on suvel väga kõrge, siis võtab ka reisijate lennule registreerimine rohkem aega. Selleks, et kõik toimingud lennujaamas saaksid aegsasti tehtud ning jääks aega reisi alguse nautimiseks, soovitame olla kohal ikka kaks tundi enne väljalendu. Lisaks soovitame rohkem lennata otselendudega ning võtta võimalusel kaasa käsipagas, mis on korrektselt pakitud,” lisas ta.

Iseteeninduslik pagasiloovutus aitab säästa aega

Pärgmäe tuletab meelde, et alates juulist on kõigil reisijatel, kes lendavad Air Balticu või SAS-iga ja kellel on registreeritav pagas, võimalik see iseseisvalt lennule registreerida ja seeläbi kiiremini lennule jõuda. ”Iseteeninduslikud pagasiloovutuse punktid asuvad check-in laudades 1–4 ning nende kasutamiseks peab reisijal olema tehtud online check-in. Iseteenindusliku süsteemi kaudu on pagas võimalik loovutada kuni 24 tundi enne väljalendu ning iseteenindus on avatud ajavahemikus 4.00–21.00,” tutvustas ta.

Juulis toimusid lennud 35 regulaarliinil, mida teostas 14 lennufirmat. Kõige rohkem reisijaid lendas suurtesse sõlmjaamadesse Riias, Helsingis ja Frankfurdis. Regulaarlendude keskmine täituvus oli juulis 82 protsenti. Puhkusesihtkohtadest oli jätkuvalt populaarseim Antalya.  

Turuliidrid Air Baltic ja Ryanair

Suurimateks vedajateks oli Air Baltic 25-protsendise ja Ryanair 22-protsendise turuosaga. Lufthansaga lendas 9 protsenti ja Finnairiga 8 protsenti reisijatest. Juulis toimus 3513 lennuoperatsiooni, mis teeb keskmiselt 113 maandumist ja õhkutõusu päevas.  

Perioodil jaanuarist juulini on Tallinna lennujaama kokku läbinud 1 486 536 reisijat, mida on rohkem kui terve 2021. aasta jooksul kokku. Regionaalseid lennujaamasid on seitsme kuuga läbinud kokku 36 080 reisijat.

Juulis läbis regionaalseid lennujaamasid kokku 7724 reisijat. Kuressaare lennujaama läbis 4170 reisijat, mida oli eelmise aasta juuliga võrreldes 3 protsenti rohkem. Kärdla lennujaam läbis 1450 ja Tartu lennujaama 1190 reisijat.

Pärnu lennujaama läbis 914 reisijat, kellest 75 protsenti lendasid Helsingi liinil. Pärnust on avatud ka hooajaline lennuühendus Stockholmi. Eelmise aasta juulis Pärnust ja Tartust sellisel kujul lennuliiklust ei toimunud. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.