Venemaa propaganda edu selles seisnebki, et valesid tambitakse järjekindlalt, seal ainult jaburused ongi. Kõige krooniks on aga ütlemine, et Venemaa pole kunagi kellelegi kallale tunginud.

Toomas Alatalu, väliskommentaator
Kersna: hääletus näitas, et koalitsioonilepet rikuti (2)
02. august 2022
Liina Kersna. Foto: Mats Õun

Riigikogu kultuurikomisjoni aseesimehe kohaga leppima pidanud Liina Kersna sõnul rikuti teisipäevasel hääletusel koalistioonilepet, vahendab BNS.

“Koalitsioonilepingu kohaselt kuulub kultuurikomisjoni esimehe koht Reformierakonnale,” nentis juhi kohale kandideerinud endine haridus- ja teadusminister Kersna. Ta lisas, et teisipäevane hääletus näitas selgelt, et koalitsioonilepet rikuti. Küsimusele, kas nüüd tasub oodata uusi valimis, nentis Kersna, et seda tuleb nüüd koalitsioonis arutada.

“Oluline on aga see, et kultuurikomisjon ei ole kuidagi töövõimetu,” kinnitas ta, lisades, et teisipäeval jõuti teha näiteks otsus erakorraliseks kogunemiseks 29. augustil, vahetult enne kooli algust. “Igal juhul kultuurikomisjon on töine ja töötab edasi olenemata valimistulemusest,” toonitas Kersna.

Kersna nentis, et talle tõepoolest heideti kiirtestihanke menetlust ette, kuid kordas, et testide ostmine oli haridusvaldkonna huvides. “Me tegutsesime selle eesmärgiga, et lapsed saaks võimalikult turvaliselt võimalikult palju kontaktõppel käia. Kultuurikomisjon iseenesest peaks seisma haridusvaldkonna huvide eest. Selline haridusministeeriumi ja minu tegutsemine oligi – eelkõige haridusvaldkonna huvides,” selgitas ta.

Riigikogu kultuurikomisjoni pidi koalitsioonileppe järgi hakkama juhtima Reformierakond. Koalitsioonikaaslastest liikmed jätsid aga Liina Kersna poolt hääletamata. Kuna Kersna ja Aadu Must kogusid nii valimiste esimeses kui ka lisavoorus võrdselt hääli, selgitati komisjoni esimees ja aseesimees liisuheitmisega. Nii sai Kersnast aseesimees.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

K. Kambala
3. aug. 2022 08:00
L. Kersna on praegusel hetkel oravate ülemkaabakas. Kõik ülejäänud on Kotlase järve kallaste alamkaabakad. Viimaste asi on lõuad pidada ja edasi teenida. Ülemkaabaka asi on omanikelt käsulauad vastu võtta ja käiku panna. Muus osas on ta samasugune alamkaabakas kui teisedki, s.t mõtleb väikeseid, kõrvalisi mõtteid ja sätib ligimisele kaikaid kodaratesse. Õnn elada omal maal nagu saamid põhjakalottil, seal Rootsi, Norra ja Soome põhjaaladel. Rootsis on alati selge olnud kes on saam, kes rootslane. Meil on etnilised eestlased saamide õnnelikus rollis. Aga kes on siis "eestlased"?
ei keegi
3. aug. 2022 07:25
esimehe koht kuulub küll oravatele aga mitte kriminaaluurimise all olevale Kersnale, niipalju võiks tal oidu olla; veel arvab ta, et huvid seisvat kõrgemal üldkohustuslikest reeglitest (seadustest), ka üsna huvitav!