Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
video Politsei: eelmine nädal tabasime varga, kes pani pihta 15 000 eurose Urban stiilis jalgratta (0)
02. august 2022

„Politsei tabas rattavarga, kelle käes oli Eestis unikaalne 15 000 eurone Urban ratas, mida tal realiseerida ei õnnestunudki. Esmalt tabasime ratta, seejärel ka varga,” ütles Lääne-Harju politseijaoskonna menetlustalituse juhi Raigo Prants. Kas panipaik on sinu jalgratta jaoks piisavalt turvaline koht? Statistika kohaselt on tänavu iga päev varastatud kaks või enam jalgratast.

Suvesoe pakub tuulutus-asendisse jäetud akende kaudu varastele paremaid tegutsemistingimusi ning eriti ohustatud on just esimesel korrusel asuvad korterid. Tuulutusasendisse jäetud aknad ongi suurim põhjus, miks igal aastal suve hakul sissemurdmise arv tõuseb.

Lisaks on Tallinnas rattavarguste arv aastast aastasse pidevalt kasvanud. Rataste varastamise kõrghooajaks on aga just suvi.

Käesoleva aasta 25. juuli seisuga on toime pandud varguseid sõidukitest 197, eluruumidest 288 ja jalgrattaid on varastatud 362.  Möödunud aastal varastati jalgrattaid kokku 780, sissemurdmisi ja vargusi eluruumidest oli kokku 516 ja sõidukites käidi vargil kokku 442 korral.

Prantsi sõnul on jalgrataste vargused üle Tallinna leviv probleem. „Ei saa öelda, et linnas oleks konkreetseid piirkondi, kus jalgrattaid varastatakse,“ rääkis ta. „Meil on politsei- ja piirivalveameti kodulehel eraldi koht olemas, kust on võimalik jälgida, kelle rattaga on tegemist. Palun vaadake, äkki leiate enda oma ülesse.“

Eluruumidest varastatud esemed jõuavad pandimajja. „See on esimene koht, kus vargal õnnestub ese rahaks vormistada,“ märkis Prants. „Varguse suur idee ei olegi muud, kui saada kiiresti rahaline kate oma sotsiaalmajanduslike probleemide katmiseks või uue doosi soetamiseks.“

Prants lisas, et viimase kuu aja jooksul on suurenenud ehitustööriistade varastamine. „Meie Lääne-Harju piirkonnas tahaks eraldi välja tuua ehitussoojakud ja keldrid, kus on natukenegi ehitustööriistu,“ lausus ta.“

Kuigi ühelt poolt annab võimaluse sissemurdmiseks praokile jäetud aken, siis tihti piisab ka vaid asjaolust, et kodu asub kortermaja esimesel korrusel. Turvafirma teatel usuvad kortermajades elavad inimesed tihti ekslikult, et õlg õla kõrval elades on nende vara iseenesest kaitstud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.