Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
tööjõukriis Noored on suvel Tallinna restoranides ja hotellides hädavajalik tööjõud (0)
02. august 2022
Foto Scanpix

Noorte kaasamine suvehooajaks on igasuvine osa restorani aastasest elutsüklist. See on meie tööstusharule äärmiselt vajalik. Samas on kogemus restoranis töötamisel noorele suurepäraseks ettevalmistuseks iseseisvaks eluks,“ rääkis restoranide Lee ja Lore Bistroo juht ning Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu juhatuse liige Kristjan Peäske.

Tema sõnul annab töö teeninduse sektoris lisaks käelisele osavusele arusaama meeskonnatööst, õpetab hakkama saama pingelistes olukordades ja kasvatab empaatiat. „Sellest koostööst võidavad heas mõttes mõlemad osapooled,“ avaldas ta lootust.

Peäske tõi esile, et restoranide jaoks on suvehooaeg alati väljakutsuv. Tööjõukriis on hetkel Eesti majanduse üks peamiseid väljakutseid ja selles osas ei erine ka külalislahkuse tööstus. Hooajale omaselt on sektorisse kaasatud arvestataval hulgal noori, kes aitavad suvega seotud koormuse kasvuga toime tulla. „Eks toimetulek on ettevõtete puhul erinev, kuid mulle tundub, et Tallinna ettevõtted on kasvava nõudlusega päris kenasti hakkama saanud,“ märkis ta.

Erilist rõõmu tegi talle tõsiasi, et külalised Soomest on tee Tallinna uuesti üles leidnud. Turismi seis on käesoleval üle pika aja väga positiivne, samas on meid mõjutamas tugevalt sõda Ukrainas. „Eestist vaadates jääb sõda meist kaugele, külalisele Lääne-Euroopast on sõda meile aga lähedal. Sel põhjusel on meil paraku käesoleval aastal oluliselt vähem külalisi Saksamaalt, Madalmaadest ja Ühendkuningriigist,“ tõdes ta.

Noored koos proffidega

Samas varasema kahe aasta languse põhjuseks on Peäske sõnul kindlasti olnud ainult koroonakriis. „Taastumine on seotud sellega, et kui eelmisel aastal Soome valitsus palus oma kodanikel mitte Soomest lahkuda, siis sel aastal seda tehtud ei ole. Ukraina sõja mõjud on arvestatavad kaugemate sihtkohtade vaates.“

Noorte vajalikkusest, eriti selle suve turistide taastulekuga pealinna, kõneles ka Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu tegevjuht Killu Maidla. Sel suvel on sektoris töötamise vastu huvi üles näidanud erakordselt palju noori, sh koolinoori. „See teeb siiralt rõõmu ja aitab kindlasti kõrghooajal ettevõtetel oma teenuseid pakkuda. Ise näeme seda ka olulise võimalusena, et sektorit ja selle võlusid noortele tutvustada. Et nad ise kogeks valdkonda ja teenindustööd.

Paraku ei saa kõikides töölõikudes noori rakendada. Kuigi teenindust peetakse sageli ajutiseks töökohaks või lihtsaks ametiks, siis tegelikkuses nõuab heas ettevõttes ja kõrgel tasemel teenindamine siiski ka korralikku väljaõpet ja mõningast kogemust. Selliseid püsivaid töösuhteid sektori ettevõtted ka jätkuvalt otsivad ja loovad.

Peavaluks püsivad töökohad

Maidla sõnul ongi oluline säilitada hea kombinatsioon noortest, algajatest suveabilistest, kellest kasvab välja ka valdkonna tõelisi professionaale ning püsimeeskonnast, kus on professionaalsust ja kogemust niipalju, et seda noortelegi jagada.

Hestia Hotel Group tegevjuht Kaisa Mailend tõi välja, et teeninduses valitsev tööjõukriis ja täitmata ametikohad olid enam kriitilises seisu maikuus. „On ametikohti, mida ei saa täita suviste koolinoortega. Kokkade põud on üle Eesti hästi terav. Samas on hooajalisi toitlustusteenindajad leitud kohalike noorte hulgast piisavalt.“

Ka Mailend väljendas heameelt, et noortel on huvi suvel ennast proovile panna ja raha teenida. „Aga ametikohad, kus noori kasutada ei saa ning mis on püsivad töökohad, valmistavad jätkuvalt peavalu kogu Eestis,“ möönis ta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.