Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
foto Vaata, mis on pildil valesti? (0)
02. august 2022
Foto Liiklusjärelevalvekeskus

Suvisel ajal on ikka ja jälle näha vaatepilti, kus reisija kõrvalistmel istub nii, et jalad on toetatud vastu esiklaasi või üldse küljeaknast välja sirutatud, kirjutas Liiklusjärelevalvekeskus.

Sõiduk saab pakkuda Sulle parimat kaitset, kui istud nii, nagu sõiduki tootja on selle ette näinud. Õnnetusse sattudes täitub turvapadi ~0,05 sekundiga, mis tähendab, et padja avanemiskiirus võib olla kuni 320 km/h. Kas Sa ikka tahad oma jalgu sellise asja peal hoida?

Turvapadi võib avaneda juba sõiduki liikumiskiirusel 15-25 km/h ja olenevalt tootjast võib kiirus sõltuda ka sellest, kas turvavöö on kinnitatud või mitte.

Kui juhi turvapadja mahutavus on 60-80 liitrit, siis kõrvalistuja turvapadja mahutavus on 130-160 liitrit ja põhjuseks suurem vahemaa armatuurlaua ja reisija vahel.

Näide vigastustest, mida põhjustas turvapadi jalgu armatuurlaual hoides.
Pilt: Foto Liiklusjärelevalvekeskus

Toetades jalad armatuurlauale ja sattudes õnnetusse, milles avanevad ka turvapadjad, võib nimekiri katki läinud luudest olla pikk- alates jalaluudest kuni ninaluuni välja. Ja seda õnnetuses, kus teised autos viibijad ehk viga ei saanudki.

Õnnetus ei hüüa tulles, kasuta turvavarustust ja istu nii, et sõiduk saab Sulle pakkuda parimat kaitset õnnetuse korral.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.