Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
Narva tanki juurde kogunenud rahvahulk häirib liiklust (1)
03. august 2022
Foto Narva linn Facebook

Kolmapäeva õhtul kogunes Narvas tanki T-34 monumendi juurde kümneid inimesi, mistõttu on kõrval kulgeval maanteel liiklus häiritud, vahendab BNS.

Politseist öeldi ajalehele Severnoje Poberežje, et vähemalt kolm politseiekipaaži kontrollib kohapeal olukorda. Kohale tulnute seas levis kuuldus, justkui olevat Narvas tanki demonteerimiseks valmis pandud tehnika, sealhulgas kraana. See informatsioon ei leidnud mingit kinnitust.

Narva linnapea Katri Raik ütles, et ta on olukorraga kursis ja nimetas linnaelanike kogunemist väga ärevaks märgiks. “See on kellegi provokatsioon ja tuleb otsida provokaatorit. Põhjust paanikaks pole,” sõnas linnapea.

Raik lisas, et neljapäeval koguneb vabariigi valitsus istungile, kus muu hulgas arutab nõukogude monumentide küsimust. Neljapäeval kohtuvad ka Narva linnavolikogu fraktsioonide juhid, et arutada, mida nõukogude monumentidega ette võtta.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Maria Gonjak kinnitas Postimehele, et tankimonumendi juurde on tõepoolest kogunenud suurem rahvahulk ja praeguse info kohaselt on seal sadakond sõidukit.

“Politsei on kohapeal olukorda jälgimas eelkõige eesmärgiga tagada avalik kord ja jälgida, et ei esineks provokatsioone ja keelatud sümboolikat. Hetkel on kogunemine möödunud rahulikus rütmis ja vahejuhtumeid esinenud ei ole,” teatas pressiesindaja.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

mida kaitstakse
6. aug. 2022 11:32
1930. aastate algul ostis Nõukogude Liit mõned Walter Cristie tankid M1928 (USA), mille baasil arendati ja täiustati uus tank. Tanke T-34 ja selle baasil ehitatud liikursuurtükke ning muid eriotstarbelisi masinaid toodeti koostöös USA-ga kokku ligikaudu 84 070 eksemplari Tanki valmistamisel kasutati esmakordselt insener Andrei Zavjalovi juhtimisel Mariupoli tehases välja töötatud soomussulamit 8S (марки 8С). Lisaks tankile T-34 läbis USA-s testimise ka tank KV-1. T-34 uued tehnilised lahendused võeti kasutusele ka USA armees. https://et.wikipedia.org/wiki/T-34