Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
Biotoopia jalutuskäik uurib eri liikide kogemust linnakeskkonnas (0)
04. august 2022
Foto: Biotoopia

Neljapäeval, 4. augustil algusega kell 19:00 toimub Tallinna rahvarohkeimas linnaosas Lasnamäel Biotoopia 2022 festivali jalutuskäik, kus uuritakse TÜ etnoloogia magistrant Hildegard Reimanni juhendamisel elu võimalikkust linnas eri liikide vaatenurgast. Jalutuskäik seob linnatuuri sensoorse välitööga, innustades osalejat aktiivselt keskkonnaga kontakti astuma ning paigutama end teist liiki organismide olukorda.

Linnaruumi tajumine liigiülese elukeskkonnana nn. kivilinnas, paneelmajade rajoonis pakub osalejatele ainulaadse elamuse. „Biotoopia jalutuskäik keskendub hübriidsetele elukooslustele Lasnamäe kortermajarajoonis. Tegemist on sensoorse avastusretkega, mis lähtub paljuliigilise etnograafia põhimõtetest. Jalutuskäikude eesmärk on suurendada inimeste tähelepanu, huvi ja empaatiat teist liiki elusorganismide vastu nende endi elukeskkonnas,“ sõnas Reimann. „Kust hankida linnakeskkonnas süüa, leida peavarju, kasvatada järglasi, pesta, puhata ja suhelda, kui oled juhuslikult siil, kajakas või kaelustuvi? Kõik loomaliigid tegelevad linnas sarnaste praktiliste murekohtade lahendamisega. Loomulikult pole ka inimesed erandiks,“ lisas ta.

Töötoavormis jalutuskäik algab 4. augustil kell 19.00 Ussimäe tee bussipeatusest (59°26’56.8″N 24°53’31.0″E) ning kestab ligikaudu 1,5 tundi. Jalutuskäigu formaat eeldab aktiivset osalemist ja kaasamõtlemist. Selga soovitame panna ilmastikukindlad rõivad, pildistamiseks ja helide salvestamiseks on soovitatav võtta kaasa fotokaamera ja/või nutiseade.

Jalutuskäigul osalemine on tasuta, kuid grupi piiratud suuruse tõttu on vajalik eelregistreerimine siinsel lingil.

Biotoopia vestlusõhtuid ja jalutuskäike korraldab Estonian Anthropocene Center MTÜ eesmärgiga kaasata noori kunsti, teaduse ja keskkonna teemadel kaasa rääkima. Jalutuskäik on osa Biotoopia’22  festivalist, mis toimub sel augustil Tallinnas ja Viinistul ning koostööpartnerite abiga kuni oktoobrini üle Eesti. Lisainfo leiate www.biotoopia.ee/events.

Jalutuskäigu toimumist toetab Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet ja Wizon OÜ. Biotoopia kogukonna arengut toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.