Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
Isikut tõendavaid dokumente saab peagi kätte ka kaubanduskeskustest (0)
04. august 2022
Foto Scanpix

Siseminister Lauri Läänemetsa sõnul sõlmib politsei- ja piirivalveamet peagi koostööleppe AS-iga Hansab, mis tähendab seda, et peagi on võimalik isikut tõendavaid dokumente kätte saada ka suuremates kaubanduskeskustes.

Läänemetsa sõnul avaneb see võimalus juba kas selle aasta lõpus või uue aasta alguses.

“See puudutab ligi 50 sellise teeninduspunkti lisandumist. Teame ju, et politsei- ja piirivalveameti teeninduskeskustes on olnud vahetevahel pikad järjekordad, kuid uus lepe peaks inimeste vaeva ja ootamisaega oluliselt lühendama,” ütles Läänemets.

Tema sõnul toimub dokumentide väljastamine turvaliselt ja juba on inimesed üle Eesti kas koolitatud või veel tegeletakse nende koolitamisega.

Järgmises etapis on uuel aastal võimalik isikut tõendavaid dokumente kätte saada ka Soomes, kus on väga suur eestlaste kogukond, lisas Läänemets.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.