Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
Jüri Ratas Keskerakonna lõhenemist ei karda: minu vastutusel on olnud erakonna elus hoidmine (2)
04. august 2022
Albert Truuväärt

“Minul on olnud suur soov hoida erakonda koos. Hoida ühtsena, hoida ühtset ideoloogilist joont, näiteks kõik me peame oluliseks tervishoiu lisarahastust, pensionite tõstmist, regionaalpoliitikat, aga ka tasakaalu erinevas emakeeles kõnelevate inimeste vahel,” ütles Keskerakonna esimees Jüri Ratas.

Keskerakonna esimees Jüri Ratas kinnitas, et võtab sisevalimisi väga tõsiselt ning tunnustab konkurent Jaan Tootsi, kes niisamuti võtab toimuvat tõsiselt – erakonna lõhenemist ta ei karda ka siis, kui kandidaadid saavad võrdse hulga hääli.

Ta toonitas, et peame arvestama, millest on Keskerakond need kuus aastat läbi tulnud. “Need on olnud väga tõsised kohtuvaidlused, kus erakond on kaotanud, ning minu vastutusel on olnud erakonna elus hoidmine,” märkis ta.

Toots heitis Ratasele ette, et ta on liiga kergelt loobunud kahel korral koostööst oma koalitsioonipartneritega ning teisel korral jäädi koalitsioonist üldse välja. Selle peale ütles Ratas: “Olen ka kuulnud, et konkurent on läinud mustamise teed nii erakonna sees kui väljaspool. Ega ma ei pea seda ausaks konkurentsiks, aga ma usun, et Jaan Toots oma käekirja siiski suudab muuta, võrreldes sellega, kui ta oli Rahvaliidu peaministri kandidaat.”

Ratas lisas rõhutatult: “Seisime viimases valitsuse sisekonfliktis lastetoetuste eest ning nüüd näeme, et tänu Keskerakonna initsiatiivile need toetused tulevadki.”

Kommenteerides Tootsi lubadust anda rohkem võimu erakonna juhatusele ja volikogule, sõnas Ratas, et Jaan Toots on olnud erakonnas vähe aega ega ole ilmselt kogu vajaliku infoga kursis.

“Meie põhikiri näeb ette, et kongressidevahelise ajal on kõrgemaks võimuks volikogu ja juhatus käib meil pidevalt koos. Mis suunas ta võimu tõsta tahab, on minule selgusetu,” nentis Keskerakonna esimees.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Uskmatu Toomas
5. aug. 2022 06:46
Oli kesk Ratase juhtimisel aga mängiti maha sest puudus riigimehelikkus ! Selgroo puudumist näitas meedia rünnakutele alla andmine koalitsiooni partnerite suhtes. Iga kontekstist väljarebitud fraasi peale tormati vabandama ! Tegelikkus on see,et huvitab ainult võim ja kuidas olla Brüsselis panketikõlbulik,oma rahvas ?
ei keegi
4. aug. 2022 09:28
hr Tootsilt väga hea intervjuu err.ee uudistele. Mingit mustamist seal ei ole. Kui herr Ratas nii räägib, siis on see tema fantaasia.

Seotud artiklid