Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
FOTOD Tallinn Truck Showl sai sõita 40-aastaste veoautodega ja proovida kätt rekkajuhina (1)
05. august 2022
Foto: truckshow.ee

5. ja 6. augustil Tallinna Lauluväljakul toimuva Truck Show tarbeks ehitati üles rekkajuhi koolitushoov. Ürituse erialal sai kaassõitjana oma adrenaliinitaset testida nõukaaegsete veokaralli autodega. Tallinn Truck Showle sõitsid kohale hiiglaslikud metalliludused üle Euroopa.

Vaata galeriid (29)

Tallinn Truck Showle Tallinna Lauluväljakule saabusid kaheks augustipäevaks kümned tuunitud ja maalitud hiigelveokid üle Euroopa. Iga säärane rekka on omaniku suurim hobi ja tihti elutöö, millesse on kulutatud suured rahasummad ja palju aega. Nii mõnelgi juhul on rekka tuunimisse ja maalimisse kulutatud sadu tuhandeid eurosid. Enamik rekkasid on kasutusel igapäevaselt, kuid mõned sõidavad ka näituselt näitusele.

Tallinn Truck Show juhatuse liikme Elina Linros ütles, et Tallinn Truck Show 2022 on esindatud igasugune rasketehnika. „Seal on tuunitud ja maalitud autod, aga ka vanaaegsed masinad, Harley klubi poolt on näiteks mootorrattad,“ rääkis ta. „Seal on kõik, mis kuulub selle näituse juurde.“

Sõu sai alguse juba 2015. aastal ning selle eesmärk on Linrose sõnul ennekõike tekitada huvi erilisema välimusega sõidukite vastu. „Meie maanteed on väga igavad,“ nentis ta. „Meil on ka autojuhtidest puudus – kõik räägivad, et ei ole juhte. Aga vastupidi neil, kes enda autodesse natukene panustavad, neil on juhtide järjekord ukse taga.“

Linrose hinnangul on kõnealune üritus Tallinnale väga kasulik, kuna meelitab kohale palju turiste. „Külastajaid tuleb kõikjalt Baltimaadest ja üle Euroopa,“ ütles ta. „See on kogupere üritus, kus on mõeldud nii noorte kui ka laste peale ning tegevusi on seal kõikidele. Adrenaliini pakub kindlasti üks metallist pall, kus sees puurimootorratturid võidu sõidavad. Lisaks on ka drifting ja muud ägedad üritused. Veokeid saab ka uudistama minna ja sisse ka istuda.“

Rekkajuhi koolitushoovi on oodatud nii lapsed kui täiskasvanud. Huvilised saavad esimesed “käed külge” tunnetuse ja tõsisemat nõu, kuidas saada veokijuhiks. Ala koosneb kahest rekkast ja lõõtsbussist, mille sisse on ehitatud koolituskeskus. Samuti on alal sõidumeerikute praktikabaas ja koormakinnituse õppehaagis. 

Kaassõitjana saab oma närvid proovile panna jäiga ja ebamugava 1980ndate aastate Nõukogude maaelu lipulaeva GAZ kabiinis. Veokid, mis omal ajal aastakümneid eri kaupu vedasid on veokaralli fännide poolt tuunitud rallikõlbulisteks. Autode osad on välja vahetatud ja vastavalt spordiala vajadustele turvalisemaks ehitatud.  Veokarallid ja driftshowd toimuvad Tallinn Truck Show mõlemal päeval.

Lisaks rekkailudustele, veokarallile ja driftingshowle saab kahe päeva jooksul vaadata ekstreemseid trikimootorratturite esinemisi, freestyle motokrossi ja puurimootorratturite peadpööritavaid trikke.

Tallinn Truck Show muusikaline peaesineja on Motörheadi kitarrilegend Phil Campbell. Lisaks saab pealaval näha ka meie rokkmuusika esinumbrit Terminaatorit ja teisi artiste. 

Rohkem infot: truckshow.ee

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

vastuseks küsitlusele
5. aug. 2022 20:38
Kas teie elukohas segab teid liigne lärm? 55% - Jah, lärmajad segavad und ja rahu, nad ei arvesta teistega 40% - Ei, sest elan turvalises ja rahulikus kommuunis 3% - Puudub seisukoht Küsitluses on osalenud 62 inimest **** kes andis loa näituste, lauluväljaku ja selle piirkonna täisehitamiseks elamutele, et nüüd ei meeldi midagi ? Kolige minema. Või pole vaja viriseda. See on sama, nagu inimesed ehitava ja ostavad elamise raudtee või maantee veerele ja siis vajavad mingit müratõket. Mis te ronite sellisesse kohta ?