"Kriisiolukordades on igasugused naljamehed väga nõutud, sest nad aitavad ventiili lahedamaks keerata. Võim, iseäranis autoritaarne, kardab saada välja naerdud."

Hardi Volmer, muusik ja filmimees
Tallinna ja Singapuri kolleegid jagasid targa linna teenuste kogemusi (1)
05. august 2022
Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. Foto: Veiko Lõhmus

Singapuris nädalasel visiidil olnud Tallinna delegatsioon eesotsas linnapea Mihhail Kõlvartiga osales World Cities Summit (WCS) konverentsil ning toimusid mitmed kohtumised kohalike targa linna teenuseid pakkuvate ametiasutustega. Ühtlasi kutsus linnapea Singapuri kolleege osalema tuleval aastal Tallinna Euroopa Roheline Pealinna üritustel.

Linnapea Mihhail Kõlvart nentis, et kohtumistel Singapuri kolleegidega jagati omavahel parimaid praktikaid nutika linna arendamisel ja kliimaeesmärkide saavutamisel.

„Näiteks transpordi korralduses on Singapuril soov 2040. aastaks üle minna täielikult elektriliste või mõnel teisel puhtal energial toimivate transpordilahendusteni ning seda nii ühistranspordi kui ka erasõidukite osas. Tallinna esmane siht on viia ühissõidukid 2035. aastaks üle süsinikvabadele kütustele, ent ei ole kahtlustki, et meie ühistranspordi järgmine põlvkond on elektrisõidukid ning nende kütuseks puhas energia – roheline elekter ja vesinik,“ sõnas Kõlvart. „Ühtlasi tegime ettepaneku Singapuri esindajatele tuleval aastal külalistena osalema Tallinnas Euroopa Rohelise Pealinna konverentsidel ja üritustel.“

Niisamuti osales Tallinna linnapea World Cities Summit´i linnapeade foorumil, kus arutati teiste linnajuhtidega üle maailma aktuaalseid linnaküsimusi ja jagati omavahel kogemusi kliimamuutuste mõju leevendamisel ning muutuvate oludega kohanemisel. WCSi paneelis „Smart Cities“, kus osales Tallinna linnapea, keskendus eeskätt pandeemiast tingitud probleemidele ja eesseisvatele väljakutsetele – kuidas muutuvad targa linna prioriteedid ja valmistuda järgmisteks kriisideks.

„Koroonapandeemia on oluliselt mõjutanud digilahenduste arendust ja loonud uusi viise töötamiseks – kaugtööks. Jätkuv energia- ja materjalikriis on pannud riike ja linnu üle maailma mõtlema ressursside kasutamise tõhustamisele. Nii peame ka Tallinnas kiirendama päikeseenergiale suuremat üleminekut ja arendama ringmajandust,“ ütles Kõlvart.

Visiidi raames kohtus Tallinna delegatsioon Singapuri haljastuse ning pargivõrgustike eest vastutava asutusega NParks, kes tutvustas sealseid haljasalade nutikaid kasutamisvõimalusi. Singapurist on Tallinnal palju õppida linnakeskkonnas toidu tootmise võimalustest ning kogukonnaaedade arendamisest.

Ühtlasi kohtuti maa- ja kinnivaraküsimustega tegeleva asutuse Singapore Land Authority (SLA) ning  linnaruumi strateegiat kureeriva ameti Urban Redevelopment Authority (URA) esindajatega. Põhjalikult arutati linnaruumi arendamise, linna 3D kaksikmudelite arendamise ning muinsus- ja miljöökaitselise pärandi säilitamise teemadel.  

Kohtumisel transpordiministeeriumi esindajatega tutvuti Singapuri innovaatiliste ja uuenduslike liikumisvõimalustega. Singapuri esindajad tundsid suurt huvi meie isesõitvate tehnoloogiaettevõtete vastu nagu Starship ja Auvetech.

Tallinna delegatsiooni kuulus lisaks linnapeale linnakantsler Kairi Vaher ja strateegiadirektor Raido Roop.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

delegaat
6. aug. 2022 19:35
Singapuriks nimetati ka õlleputkat Hiiu tn ja Vabaduse pst nurgal...