"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Kaja Kallas Mälestamist ei tohi kasutada vaenu õhutamiseks (1)
07. august 2022
Mats Õun

Punatanki kriisi tuules esmaspäeval Narvat väisav peaminister Kaja Kallas rõhutas, et Teises maailmasõjas hukkute mälestamist ei tohi kasutada vaenu õhutamiseks. 

Kallase esmaspäevase visiidi eesmärk rääkida kujunenud olukorrast Nõukogude monumentide ümber Narva linnavalitsuse ja -volikogu ning Narva-Jõesuu võimu esindajatega. Kohtumine toimub kell 13 Narva linnavolikogu ruumides. Pärast kohtumist algab kell 15 Narva Vaba Lava stuudiosaalis pressikonverents.

„Sõidan esmaspäeval Narva, et rääkida kohalike juhtidega monumentide ümber tekkinud pingetest ja selgitada valitsuse otsust, miks punavõimu monumendid avalikust ruumist eemaldada tuleb,“ ütles peaminister Kaja Kallas.

„Valitsus peab seda väga oluliseks, et kohalikud inimesed saaksid oma traditsioone tähistada, kuid seda saab teha moel, mis Eesti jaoks ei seostu inimeste kannatustega nõukogude okupatsiooni all ega toeta sõda Ukrainas. Mälestamist ei tohi kasutada teiste rahvaste või inimeste vastase vaenu ja vägivalla õigustamiseks või õhutamiseks. Keegi ei keela mälestada hukkunuid ega hoida nende mälestust, aga seda peab tegema seal, kus on õige koht ja kus see ei haava ühiskonda,” ütles Kallas. 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

kuidas keegi
10. aug. 2022 19:42
Narva opositsiooni üks juhtfiguure, volikogu liige ning Keskerakonna viimane linnapeakandidaat leiab, et tankikriis tekitati kunstlikult päris kriisilt tähelepanu kõrvalejuhtimiseks. https://epl.delfi.ee/artikkel/120048970/intervjuu-mihhail-stalnuhhin-kallased-ja-reinsalud-ei-jata-meid-niikuinii-rahule-viime-tanki-ise-ara-ja-hoiame-ara-uue-pronksioo