"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
UUS VIIRUSELAINE Haiglad valmistavad ette isoleeritud voodikohti, COVID-passi siseriiklikult ei nõuta (0)
08. august 2022

Kui suve hakul vajas Eestis koroonaviirusega haiglaravi ligikaudu 60 patsienti, siis tänaseks on täidetud juba pea 150 COVID-i voodikohta. Tallinna haiglatest on suurem osa COVID patsientidest paigutatud Lääne-Tallinna Keskhaiglasse, kus 45-st COVID voodikohast on täidetud üle 30.

Lääne-Tallinna Keskhaigla juht Arkadi Popov kinnitas, et uut viiruselainet on juba märgata. „Patsientide arv kasvab igal nädalavahetusel,“ nentis ta. „Üsna klassikaline näide – eelmisel nädalavahetusel tuli sisse ainult reede vastu laupäeva 14 patsienti. Oletame, et see võib juhtuda ka sel nädalavahetusel. Kahjuks võib öelda, et selline vaikselt arenev laine ikkagi on meil käigus.“

Ida-Tallinna Keskhaiglas on ravil praegu vaid need COVID patsiendid, kes on vajanud hospitaliseerimist mõne muu tervisemurega, kuid on lisaks nakatunud ka koroonaviirusesse.

Ida-Tallinna Keskhaigla infektsioonikontrolli teenistuse juhataja Aleksei Nelovkovi sõnul võib päevas lisanduda umbes 6-7 nakatunut. „Personali osas on ka üksikuid haigestumisi, aga mitte väga märkimisväärselt, et tuleks midagi kohe ette võtta,“ lisas ta.

Kuid see on alles algus. Haiglaravimahtude kasvades on oodata, et vähenevad või täiesti katkevad ambulatoorsed vastuvõtud ja plaaniline ravi. Seetõttu on haiglad parasjagu valmistumas avama tulevikus mitte uusi COVID osakondi, vaid isoleeritud voodikohti olemasolevates raviosakondades. Milliseid piiranguid võib aga haigestumise kasv sügisel veel tuua, kas näiteks restorani külastades tuleb taas hakata ühel hetkel COVID-passi kaasas kandma?

Terviseameti peadirektor Birgit Loa hinnangul siiski restoranides sügisel COVID-passi tarvis ei lähe. „COVID-passi mõte oli inimeste kontaktsust vähendada ja oli ka selgelt näha, et siseriikliku meetmena see ei toimi,“ märkis ta. „Kui ta tuleb, siis pigem reisimises ja inimeste puhul, kes lähevad kolmandatesse riikidesse.“

Juba praegu oodatakse aga neljandale vaktsiinidoosile kõiki riskirühmi ja elanikke vanuses 60 ja vanemad. Seda saavad aga teha ka kõik teised soovijad. Vaktsineerimisaja saab jätkuvalt broneerida digiloos või võttes ühendust oma perearstiga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.