"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Juulikuus tehti mupole öörahu rikkumiste kohta üle saja kõne (0)
08. august 2022
Foto Ilja Matusihis

Juulikuus oli mupo tähelepanu keskmes öörahu rikkumised. Inimeste öörahu häiris nii meelelahutuasutustest tulev muusika kui ka tänaval liikuvad ja pidutsevad inimesed.

Tihti tuleb mupo patrullidel väljakutsetele reageerides tõdeda, et muusika levibki asutusest välja ja võib olla häiriv. Sellest teavitatakse meelelahutusasutust, kes saab tarvitusele võtta meetmed öörahurikkumise lõpetamiseks.  

Kui varasematel aastatel tekitas suuri müraprobleeme Lennusadama ümbrus ja Noblessneri kvartal, siis nüüdseks on tekkinud uued murekohad, mida mupo patrullid öörahu täitmise tagamiseks kontrollimas käivad. Tihti tuleb teha selgitustööd ja pidutsejaid vaigistada. Kõige enam tehakse väljakutseid Sauna tänava, Bastioni aia ning Telliskivi loomelinnakus asetseva Peatuse poolt tekitatava müra tõttu.

Juulikuu jooksul on mupo korrapidajale tehtud öörahu rikkumiste kohta üle saja kõne ja väljakutse.

Politsei- ja piirivalveamet, linn ja mupo on loonud spetsiaalse töögrupi, mille ülesandeks on leida võimalikke lahendusi öise müra probleemidele. Üheks väljundiks on kampaania “Tšhh-palun vaikust!” , millega juhitakse pidutsejate tähelepanu sellele, et nende läheduses on ka inimeste kodud ning on neid inimesi, peredega lapsi ja eakaid, kellele öörahu on oluline. Ka nende rahu ja heaolu peavad olema tagatud.

„Jätkame töötamist selle nimel, et Tallinna ööelukultuur oleks selline, kus inimesed arvestavad teiste linlastega ja peavad üksteisest lugu. Loodetavasti aitab see vähendada ka meie patrullidele tehtavaid väljakutseid öörahurikkumiste kohta“ ütles menetluse ja piirkonnatöö osakonna juhataja Krislin Pärt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.