"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Politseinikud päästsid ärandatud sõidukiga avarii teinud mehe (0)
08. august 2022
Foto PPA

Politseinikud päästsid pühapäeva öösel Tallinna kesklinnast auto ärandanud ja sellega kihutades Saku vallas teelt välja sõitnud mehe süttimisohtu sattunud avariilisest sõidukist.

Pühapäeva öösel kella 2.30 ajal teatati häirekeskusele, et Tallinna kesklinnas Tartu maanteel asuvast tanklast ärandati sõiduauto Volkswagen, mille omanik oli mootori tööle jätnud ning ise sõiduki juurest minutiks lahkunud, teatas BNSile politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja. 

Politseipatrullid hakkasid sõidukit kuumadel jälgedel otsima ning märkasid seda veerand tundi hiljem Tallinna ringtee 12. kilomeetril liikumas Keila suunas. Politseinipatrull andis Volkswagenile sinise-punase vilkuri ja helisignaaliga peatumismärguande, mida juht eiras ning lisas kiirust.

Mõne minuti kestnud tagaajamise käigus kerkis põgeneva sõiduki kiirus kohati üle 200 kilomeetri tunnis. Tallinna ringtee 24. kilomeetril Saku vallas keeras Volkswageni juht autoga ringteelt alla ning sõitis Tallinna–Saku tee ja Saku ühendustee 1. ristmikul vastu ohutussaare äärekivi ning liiklusmärgiposti ja paiskus teelt välja kraavi.

Politseinikud tõmbasid suitsevast sõidukist välja seda juhtinud 30-aastase mehe ja andsid talle koha peal esmaabi. Samuti kustutasid politseinikud koos möödasõitjaga tulekustutiga põlemisohus auto. Kiirabi viis joobetunnustega sõidukijuhi tervisekontrolliks haiglasse.

 „On õnn, et selle sündmuse puhul kõige traagilised tagajärjed juhtumata jäid. Politsei otsustab iga konkreetse mittepeatumise korral, kas ja milliste vahenditega põgenejat taga ajada. Mida suurem on liiklustihedus, seda ohtlikum selline ärasõit nii juhi enda, politseinike kui ka kaasliiklejate jaoks on. Sellise mõtlematu teoga võidakse rikkuda paljude inimeste elud, kuid seekord jäi õnneks peamiseks kannatajaks vara,“ ütles Põhja prefektuuri operatiivjuht Roger Kumm.

Ärandatud autoga avarii teinud mees on politseile ka varasemast tuttav nii liiklus- kui ka varavastaste süütegude eest, sealjuures on ta varemgi teistele inimestele kuuluvaid töötava mootoriga sõidukeid ärandanud.

Põhja ringkonnaprokuratuuri prokuröri Kadi Ruusi sõnul vabanes mees sel suvel vanglast. Ta on korduvalt süüdi mõistetud sõidukite omavolilises ajutises kasutamises ning vargustes. “Antud teo eest võib olla karistuseks rahaline karistus või kuni kolmeaastane vangistus. Hetkel pole veel talle kahtlustust esitatud, sest uurimistoimingud on algusjärgus ning mees viibib haiglaravil,“ ütles Ruus. 

Roger Kummi sõnul ei ole töötava mootoriga sõidukite ärandamised Eestis kindlasti mitte igapäevased, kuid sellest hoolimata tasub oma varal ise alati silma peal hoida ning ka hetkeks auto juurest lahkudes tuleb mootor välja lülitada ja uksed lukustada.

„Kuigi ärandatud auto juht lahkus enda sõnul sõiduki juurest vaid hetkeks, piisas sellest, et pahatahtlik inimene sellega minema sõidaks. Ka liiklusseadus kohustab, et enne sõiduki juurest lahkumist peab juht rakendama abinõusid, mis väldiksid sõiduki iseenesliku liikuma hakkamise ja tõkestaksid selle omavolilise kasutamise,“ lisas politseimajor Kumm.

Politsei alustas sündmuse kohta kriminaalmenetlust.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.