"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
video Loomaaias näeb nüüd laisklooma, kui ta tervet päeva maha ei maga (0)
09. august 2022

“Nimepakkumisi on laiskloomale isegi tuhande ringis laekunud. Siiamaani  on väga populaarsed nimed olnud Hilja, Viivis ja näiteks ka Laisu või Laisi. Sid oli ka ikka üks populaarsematest ja veel siiani on sõela peal,” rääkis Tallinna Loomaaia kommunikatsioonispetsialist Kaspar Kütt.

Tallinna Loomaaed on nüüd ühe erilise looma võrra rikkam. Nimelt näeb seal maailma üht aeglasemat imetajat- laisklooma. Tõsi küll, seda vaid neil päevil, mil ta tervet päeva maha ei maga. Emane laiskloom jõudis Eestisse juuni alguses Austrias asuvast loomaaiast.  Loom on üheaastane ning tema vanemateks on isa Einstein ja ema Baba.  Temal endal aga veel nime ei ole, hetkel on aga lõpule jõudmas nimekonkurss, kuhu  inimesed said uuele asukale ise nimesid pakkuda.

Laiskloom ehk laisik on väga aeglase eluviisiga taimtoiduline imetaja, kes elab Kesk- ja Lõuna-Ameerika vihmametsades. Nad on looduskaitse all ning maailmas üsna haruldane liik, nende  juured ulatuvad umbes 40 miljoni aasta tagusesse aega.

Tallinna Loomaaias elab laiskloom koos valgetups marmosettidega keskkonnahariduskeskuse fuajees. Oma uue elukohaga tutvumiseks vajab laisik veel veidi aega, mistõttu meeldib talle põhiliselt lesida vanadest tuletõrjevoolikutest meisterdatud madalas kiiges kõrgel lae all.  Mis kuulub aga laiskloomade menüüsse?

“Looduses laiskloomad söövad enamasti lehti. Meie ei saa talle aga anda neid lehti, mis kasvavad Lõuna-Ameerikas, seega me anname talle väga palju juurvilju ja puuviljasid. Laiskloom armastab väga ka riisiputru, keedumuna ja mustikaid,” rääkis Tallinna Loomaaia vanemkuraator  Elena Semjonova.

Augustikuus on võimalik Tallinna Loomaaias igal kolmapäeval osaleda ka loomade  kommenteeritud tegevustes, mida veavad eest loomaaia töötajad. Lähemalt saab näha ja kuulda, mis kuulub amuuri leopardide ja maasarvikute igapäevarutiini.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.