"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
kasvav välisturism Turist Lõuna-Koreast: Suurepärased hooned, suurepärased tänavad ja siin veedetud aeg on hea (0)
09. august 2022

“Tallinnal on väga rikas ajalugu ja see on minu esimene avastus siinkandis. Suurepärased hooned, suurepärased tänavad ja siin veedetud aeg on hea,” ütles turist Lõuna-Koreast.

Statistika kohaselt peatus Eesti majutusasutustes ligi 337 000 turisti. See on 56 protsenti enam kui mullu samal ajal. Välis ja siseturiste oli peaaegu pooleks: ligi 150 000 välis- ja 187 000 siseturisti. Siseturism tegi sellega kõigi aegade rekordi.

Välisturiste oli 41 protsenti vähem võrreldes kriisieelse ajaga, ent kordades rohkem kui kriisiaastail. Miks siis Tallinnasse tullakse?

“See on Helsingist lühike reis,” sõnas oma kümnendat korda Tallinna väisanus Soome turist.

“Me ei teadnud Tallinnast enne suurt midagi. Teadsime, et see on üks Balti riik. Me ei teadnud palju, aga tahtsime tulla siia, et maad ja linna paremini tundma õppida,” rääkis turist Prantsusmaalt.

“Siin olid Ironmani võistlus nädalalõpul, me tulime seda vaatama. Me olime Tallinnast enne kuulnud ja see oligi peapõhjus linna külastada. Tahtsime vaadata seda ilusat uhket linna, see on vapustav, me nautisime seda,” kinnitas turist Iirimaalt

“Sest me armastame reisida ja Eesti on…” siin jäi Itaaliast tulnud turist inglise keelega hätta, aga ütles veel, et varem pole nad Eestisse sattunud.

“Kuna me pole siin kunagi käinud ja me käisime Riias ja nüüd tulime Tallinnasse,” põhjendas oma sõitu Prantsusmaa turist.

Välisturistidest 68 protsenti peatus Harju maakonna majutusettevõtetes, järgnesid Pärnu, Tartu ja Saaremaa.

“Kõige suurem turismipartner on meile jätkuvalt Soome. Soomest saabus meile üle 60 tuhande turisti juunikuus ja see tähendab seda, et 40 protsenti välisturistidest saabus meile naaberriigist Soomest. Aga meie teine naaberriik Läti võtab järgmise koha. Aga ka Saksamaalt saabus päris palju turiste ja ka Leedust ja ka Venemaalt,” seletas statistikaameti analüütik Helga Laurmaa.

Siseturistidest 71 protsenti märkis oma reisi eesmärgiks puhkuse ja 19 protsenti töö. Majutuskohtade täituvus oli keskmiselt 48 protsenti tubadest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.