"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
osale konkursil Milline on Nõmme kaunim aed? (0)
10. august 2022
Foto Jukko Nooni

Veel kümme päeva saab esitada konkursile „Nõmme kaunim aed 2022“ erakinnistute ja  korteriühistute silmapaistvaid aedasid. Stiilsete, originaalsete ja leidlikke aialahenduste fotosid oodatakse kuni 20. augustini.

Nõmme linnaosa vanem Karmo Kuri kutsus üles Nõmme inimesi märkama kauneid ja mitmekesiseid koduaedasid oma linnaosas.

„Kaunis koduaed ei pruugi kindlasti olla ainult maastikuarhitekti käe alt tulnud pügatud muruga aed. Kui varem võisid haljasalal ja koduaias pikaks kasvanud niidutaimed jätta mulje sööti jäetud heinamaast, siis järjest rohkem on neid, kes on avastanud hoopis selles mitmekesisuses ilu,“ rääkis Kuri. „Konkursi parimatele on auhinnaks aianduskeskus Hortese kinkekaardid, et tunnustada ja premeerida inimesi tehtud töö eest,“ lisas ta.

Konkursi „Nõmme kaunim aed 2022“ märksõnaks on mitmekesine aed või õueala, mis ei tähenda ainult liigirikkust, vaid ka funktsionaalsust, originaalsust ja sobivust ümbruskonda. Hindamine toimub kahes kategoorias – kaunis koduaed eramud ja korteriühistud. Esitatud kandidaatide seast valib žürii välja võitja mõlemas kategoorias. Žürii ülesandeks on hinnata looduslähedust, üldist heakorda, haljastust, terviklikku ruumi mõju ning ka väikevorme nagu piirded, väravad ja valgustus. Sobiva kandidaadi olemasolul antakse välja ka eriauhind.  

Konkursil osalemiseks saada kolm fotot aiast, õuealast, puhkealast või mõnest lahedast aiaideest e-posti aadressile haidee.kivimagi@tallinnlv.ee.  Fotodele lisaks palume kirjutada aia asukoht, omaniku andmed, esitaja nimi ja telefoninumber. Võõra kinnistu konkursile esitamiseks peab olema kinnistuomaniku nõusolek.

Fotosid aedadest ja hoovidest oodatakse kuni 20. augustini. Konkursi võitjad avalikustatakse ja autasustatakse septembris 2022.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.