"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Infotahvlid aitavad avada Pirita kloostri ajalugu (0)
12. august 2022
Foto Pirita LOV

Pirita kloostrivaremetesse paigaldati kaheksa infotahvlit, selgitamaks kloostriruumide otstarvet.

Enamik infotahvlitest paikneb kiriku põhjaküljel nunnade elukompleksis, mille varemed on täielikult välja kaevatud. Info on üleval abtissi elamu, peasissepääsu, kapiitlisaali, söögisaalide, mantelkorsten-köögi ja teiste ruumide kohta. Samuti saab infot kiriku ja selle lõunaküljel paiknenud preestrite klausuuri (munkade v nunnade eluruumid katoliku kloostris) väljakaevatud osa kohta.

„Esiletõstmist väärivad tahvlitel näidatud 1970. aastate väljakaevamiste järel koostatud kloostrivaremete kolmemõõtmelised rekonstruktsioonijoonised. Tahvlitele annavad värvi fotod Tallinna linnamuuseumis säilitatavatest huvitavamatest esemetest, mis varemetest leitud,” sedastas Tallinna linnaplaneerimise ameti arheoloog Ragnar Nurk.

Pirita linnaosa vanema asetäitja vanema ülesannetes Kaido Saarniit sõnas, et tal on hea meel, et Pirita kloostri varemeid osatakse väärikalt hinnata ja tutvustada. „Soliidsed infotahvlid on kahes keeles – eesti ja inglise keeles. Infotahvlid annavad külalistele hea võimaluse omal käel varemetega tutvuda ja ajalukku süüvida,” sõnas Saarniit.

Sügise jooksul on kloostrivaremetesse kavandatud paigaldada kokku 20 infotahvlit.

Tahvlite sisu, kujunduse ja paigalduse tellis Tallinna linnaplaneerimise ameti muinsuskaitse osakond. Tekstid kirjutas kloostrivaremeid koostöös arhitektuuriajaloolase Villem Raamiga uurinud arheoloog Jaan Tamm. Infotahvlid kujundas Piret Niinepuu-Kiik ja paigaldas Deko Disain OÜ.

Pirita kloostrivaremed on uudistamiseks avatud aasta ringi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.