"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Tallinn Fringe Festival algab järgmisel nädalal, kuid mis see on, „Fringe“ festival? (0)
12. august 2022
Stand-up koomik esineb Tallinn Fringe festivalil. Foto: Heldeke

18. augustil algab Tallinn Fringe festival, mille raames toimub viie nädala jooksul mitmel pool pealinnas rohkem kui 90 stand-up komöödia, muusika-, burleski- ja teatrietteastet ning üritust.

„Just nagu maailma suurimal fringe-festivalil Edinburgh’s, koondame ka meie nii rahvusvahelised kui kodumaised artistid üheks festivaliks. Fringe-festival erineb harjumuspärastest üritustest, sest artistid saavad ise otsustada, kas võtta osa või mitte. Korraldajatel ei ole võimu esinejaid heaks kiita või tagasi lükata,“ selgitab festivali juht Dan Renwick.

Edinburgh Fringe sai alguse 1947. aastal, kui maineka Edinburgh International Festivali korraldajad keeldusid lubamast kohalikel teatritruppidel osaleda. Nii otsustasid näitlejad korraldada ise omaenda festivali, Edinburgh Fringe’i, mille programm oli kureerimata ja millest võis osa võtta igaüks. Edinburgh Fringe’ist on nüüdseks saanud maailma suurim kunstifestival.

Tallinn Fringe’il võib näha inglise- ja eestikeelset stand-up komöödiat, mõtisklusteatrit soome etenduskunstnikult Kristiina Sandströmilt, palaganibluusi Kaisa Ling Thingilt ja burleskietteasteid burlesque Estonialt. Etendustele pääseb nii „maksa palju soovid“ põhimõttel kui ka piletiga (kuni 21€). Igal esmaspäeval uuendatakse virtuaalset programmi, sest uusi artiste ja esinejaid lisandub pidevalt. Pileteid ja lisainfot võib leida aadressilt fringe.ee.

Tallinn Fringe festival sai alguse 2016. aastal ning on nüüdseks saanud nii Nordic Fringe kui ka World Fringe võrgustike liikmeks, mis ühendavad rohkem kui 300 sarnase mõtteviisiga festivali üle terve maailma.

Tallinn Fringe Festival

Erinevad esinemiskohad üle Tallinna

www.fringe.ee

Broneeri piletid fringe.ee/tickets

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.