"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
neljapäeval ja reedel Tallinn korraldab linnaruumifestivali „Tulevik on täna/v“ (2)
15. august 2022
Jevgeni Ossinovskist Rävala puiesteel.

Tallinn korraldab tänavu 18. ja 19. augustil Tallinnas Rävala puiesteel linnaruumifestivali „Tulevik on täna/v,“ mis asetab fookusesse pealinna linnaruumi, kliimaküsimused ning Tallinna tulevikuperspektiivid.

Tallinna Linnavolikogu poolt korraldatava ürituse taustast rääkides ütles Tallinna Linnavolikogu esimees Jevgeni Ossinovski, etfestivali näol on tegemist lühiajalise katsetusega, mille abil näitlikustatakse seda, kui mitmekülgne võib olla elu, kui tänavatele mahutada lisaks autodele ka inimesed koos põneva programmiga. „Katsetame koos elanikega tänavaruumi erinevaid palgeid ja saame näha, millist mõju omab tänavate teadlik sulgemine, elanike kaasamine ning aktiivne osalemine linnaelus,“ rääkis Ossinovski. „Meie eesmärgiks on arengud Tallinna linnaruumis veerema lükata ning muutustele hoogu anda,“ toonitas volikogu esimees.

Festivali vajalikkusest kõneledes ütles Ossinovski, et Tallinn peab senisest rohkem hakkama rõhku panema keskkonnateadlikele valikutele ning lähenemisviisidele ja linnaruumifestival on hea viis olulisi teemasid lähemale tuua ning seda nii linnarahvale kui -juhtidele. Sündmuse toimumispaigaks ja fookuseks on valitud südalinna tänav just seetõttu, et tuua tähelepanu asjaolule et Tallinnas aina suurenev autostumine ei ole jätkusuutlik, süvendades keskkonnareostust, elurikkuse vähendamist ja mõjudes negatiivselt inimeste tervisele.

Kahel päeval toimuva festivali programm on jaotatud nelja plokki: tegutse, vaata ja koge, kuula ning räägi kaasa ja avasta linnaruumi. Toimuvad erinevad vestlusringid, töötoad, kontserdid, ruumieksperimendid ning palju muud põnevat. Lisaks saab vaadata öökino ning osaleda ekskursioonidel. Festival on külastajatele tasuta.

Linnaruumifestival „Tulevik on täna/v“ toimub 18. ja 19. augustil Tallinnas, Rävala puiesteel. Festival asetab fookusesse kliima, elukeskkonna ja linnaruumiteemad, kutsudes linlasi kaasa mõtlema ja rääkima, tegutsema, vaatama, kogema ning kuulama.

Sündmuse toimumiseks sulgetakse autoliiklusele kolmeks päevaks Rävala puiestee lõik Solarise keskusest Kentmanni tänavani.

Lisainfot leiab Facebooki ürituselt, mille leiab siit: https://fb.me/e/3hKHCNc2X

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Ingel Kaar
18. aug. 2022 14:13
Väga tore, et selline üritus korraldatakse! Sooviks vilksamisi tähelepu juhtida, et linnaruumi osaks on ka praegu õnnetuteks autoparklateks muutunud hoovialad, mis on samuti linnaelaniku elukvaliteeti puudutav. Hoovis on väikse lapsega v eakal inimesel liikuda lausa ohtlikum kui tänaval. Sellest ei piisa, et linn lubab mõne lillekese istutamisele rahalist tuge. Tean hoove, kus traataiaga piiratud alal on varasem haljastus, sh kõrghaljastus, hävitatud ja nüüd on kui eraparkla. Kvartalisisestel aladel ei tohiks ühtki võrkaeda lubada, sest nii on hooviala terviklikkus lõhutud. Hoovialad vajavad ka linna tähelepanu, praegu on seal vaid autod ja prügikastid. Jutt on kesklinnas olevatest hoovidest.
Kliimaküsimust pole
15. aug. 2022 10:48
Kliimaküsimus on lihtne. Mida rohkem on elurikkust, seda soojem on kliima.

Seotud artiklid