"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
President Karis: langenute mälestamiseks ei ole vaja tanke (1)
16. august 2022
President Alar Karis. Foto: Albert Truuväärt

President Alar Karise sõnul ei ole langenute mälestamiseks vaja tanke, sest selleks on kalmud ja kalmistud. “Tank T-34 Narva jõe kaldalt on nüüd Sõjamuuseumis, kus see on osa ajaloost ega lase meid enam tülli ajada. Muuseum on vanale tankile õige koht,” ütles ta.

Valitsus andis riigipea sõnul Narva volikogule võimaluse ise otsustada, kuidas viia linnaruumist pjedestaalilt ära sõja sümbol, mille tähendust muutis Venemaa kallaletung Ukrainale niivõrd, et selle teisaldamine oli möödapääsmatu.

“Kahjuks loobus Narva volikogu otsustamisest, mispeale pidi otsuse tegema valitsus. Otsustamatust poleks suurem osa Eesti ühiskonnast mõistnud,” lausus president. Ta soovitas tänasega tanki-loole joon alla tõmmata. “Narva on väärikas linn, mille elanikega vaatame koos ühise tuleviku poole ja ei põrnitse seljad vastamisi erinevat minevikku,” märkis riigipea.

“Tegelikult ei ole meil mitut ajalugu, on erinevatel pooltel langenud, kelle mäletamine ja mälestamine on loomulik osa meie tänapäevast. Ka Narvas nagu kogu Eestis. Selleks ei ole vaja tanke, sest selleks on kalmud ja kalmistud,” lisas Karis.

Riigipea tänas Narva elanikke, kes on jäänud rahulikuks. “Loodan, et narvalased, kes oskavad oma linna hoida, sulgevad oma aknad ja uksed teravust ja vastasseisu õhutavate üleskutsete ees. Seaduskuulekus ja lojaalsus kodulinna tulevikule aitavad kõigil rahulikult läbi tänase närvilisuse astuda,” märkis president.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Arvamus
16. aug. 2022 17:03
Igal rahval on omad kombed, traditsioonid ja tõekspidamised ning kui püütakse olla sõnades kõiges kohe nii väga demokraatlikud, siis tasuks seda alustada vast just eelkõige tegudest. Ja üks sellinseid tegusid oleks ka lugupidav suhtumine teiste inimeste ja rahvaste traditsioonidesse ja kommetesse kui need meile vahel ka mõistetamatuks jäävad või siis meie endi omadest järsult erinevad. Aga Eesti riik eesotsas Karisega on jälle kord suutnud näidata, et omane pole neile mitte niipalju demokraatia kui käte väänamine mille juures sõna "demokraatia" kasutamine ei oma sisulist väärtust ega tähendust. Isegi vähem kui omal ajal Kongo Demokraatliku Vabariigi nimes. Aga narvakad teavad, et sellistega tänases Eestis avalikku vastasseisu astuda pole ka mõtet, mida tankieemaldajad ilmselt lootsid, et saaks kohe ka kõik sealsed teisitimõtleja ühe hoobiga laiaks litsuda, aga nagu näha kahjuks pettuma pidid kuna need sedapuhku targu talitades püssirohu lihtsalt paremateks päevadeks eelistasid hoida!