"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Kristiines saab taas tasuta õigusnõu (0)
18. august 2022
Foto: Pixabay

Neljapäeval, 18. augustil kell 9–18 saab Kristiine linnaosa valitsuse esimese korruse saalis aadressil Metalli 5 tasuta õigusnõu.

Tasuta õigusnõu päeval annavad nõu õigusbüroo HUGO.legal kvalifitseeritud eksperdid võlaõiguse, perekonnaõiguse, asjaõiguse, pärimisõiguse, tööõiguse, täitemenetlusõiguse, pankrotiõiguse ja korteriühistuõiguse õigusvaldkonda jäävate küsimuste osas.

Õigusabi kättesaadavusega on elanikel probleeme

„Õigusabi on kallis teenus ja tasuta õigusnõu toel saavad abi ka need, kellel muidu finantsilisi võimalusi selleks ei ole. Probleemid võivad olla väga erinevad ja hea on see, et koos on erinevate valdkondade eksperdid,“ selgitas Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe tasuta teenuse saamise olulisust. „Õigusabi kättesaadavusega on elanikel probleeme ning elanikkonna õigusalane teavitamine on vajalik. Samuti saab vajadusel iganädalaselt abi ja nõu juriidiliste probleemide lahendamiseks ka Kristiine linnaosa valitsuse juristilt.“

Õigusabi antakse Kristiine linnaosa valitsuse esimese korruse saalis aadressil Metalli 5, konsultatsioonile saab tulla kell 918, kui eelnevalt registreerida telefonil 6 880 400. Täpsemat infot õigusabi saamise kohta leiab Kristiine linnaosa valitsuse Facebooki lehelt või telefonil 6 880 400. 

Samuti saab infopäeval teavet riigi toel osutatava soodustingimusel õigusabi ning edasiste nõustamisvõimaluste kohta.

Tasuta õigusabi saavad kõik Eestimaal elavad inimesed, kelle keskmine brutosissetulek on kuni 1200 eurot kuus. Erandiks on lapse õigusi puudutavad perekonnaasjad, mille puhul on sissetuleku piirmäär kuni 1700 eurot.

Tasuta on esimesed kaks nõustamistundi ning HUGO kogemus näitab, et esimese kahe tunniga saavad ka enamlevinud probleemid lahendatud – keskmine nõustamise aeg on 2,2 tundi.

Kui kahest tunnist jääb väheks, saab juurde veel 3 tundi soodushinnaga 45€/h ning lapse õigusi puudutavates perekonnaasjades saab soodushinnaga õigusabi kuni 10 tundi.

Murede lahendamist ei tohiks viimasele minutile jätta

Tasuta õigusabi saamiseks tuleb sõlmida kliendileping ning tasuda ühekordne omaosalustasu 5 eurot, mis tagab inimesele kuni kalendriaasta lõpuni võimaluse soodustingimustel õigusabi saada. Alaealised on omaosalustasust vabastatud.

Riik on selleks aastaks eraldanud tasuta ja soodustingimustel õigusnõustamiseks kokku 678 960 euro jagu vahendeid, millest käesolevaga on kasutatud ära pea pool. Aasta lõpuni on eelarvelisi vahendeid jäänud veel üksnes 368 148 euro ulatuses.

Kuna alates septembrist on aastast-aastasse näha hüppelist nõudluse kasvu, siis manitseb õigusabiplatvormi HUGO.legal kaasasutaja ning peajurist Erki Pisuke inimesi oma murede lahendamist mitte viimasele minutile jätma, kuivõrd riigi toel õigusnõustamist saab sellel aastal osutada üksnes järelejäänud eelarve piires.

“Oma õiguste efektiivne kaitse sõltub sageli õigeaegsest tegutsemisest,” ütles ta. “Näeme praktikas tihti, et kahjuks jõutakse juristi vastuvõtule alles siis, kui piltlikult öeldes tulekahju juba lõõmab. Õigusmured reeglina aga iseenesest kuhugi ei kao ning professionaalne jurist ongi selleks, et isiku õiguseid parimal viisil kaitsta. Julgustan riigi loodud head võimalust kasutama.”

Tasuta ning soodustingimustel õigusabi saamiseks tuleb aeg juristi vastuvõtule registreerida aadressil www.hugo.legal või helistades telefonile 6 880 400. Valida saab kolme nõustamisvõimaluse vahel – kontoris juristiga kohtudes, videosilla vahendusel või e-maili teel.

HUGO esindused asuvad 16 linnas üle Eesti: Tallinn, Tartu, Pärnu, Rapla, Viljandi, Valga, Võru, Põlva, Jõgeva, Paide, Narva, Jõhvi, Rakvere, Haapsalu, Kuressaare ning Kärdla.

HUGO pakub esmatasandi nõustamise raames õigusabi kõikides üldlevinud tsiviilõiguslikes valdkondades. Esmatasandi nõustamine tähendab nii õiguste selgitamist kui ka abi lihtsamate dokumentide koostamisel. Kohtudokumente, v.a maksekäsu kiirmenetluse avalduse esitamist või lapse õigusi puudutava hagi esitamine, koostatakse eraldi tasu eest.


Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.