"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kesklinna pargid võeti tugevdatud valve alla (0)
19. august 2022

Tallinna Kesklinna parkides patrullivad tänasest nelja nädala kestel lisaks munitsipaalpolitseinikele ka turvatöötajad.

„Avaliku korra rikkumiste ennetamiseks on tugevdatud tähelepanu alla võetud kõige käidavamad pargid ja haljasalad. Oleme turvafirma abiga parkides turvalisust tugevdanud ka varasematel aastatel,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

„Turvateenuse kasutamine aitab parkides korda tagada ja sobimatut käitumist ennetada. Eriti suurt tähelepanu tuleb pöörata turvalisusele kooliaasta algul, kui koolijütsid taas saginat täis linnas ringi liiguvad. Samasugust tugevdatud valvet oleme kesklinna parkides rakendanud ka suve hakul, kooliaasta lõppemise aegu,“ selgitas linnasoa vanem. „varasem kogemus on näidanud, et patrullidel jagub eeskätt ilusa ilmaga õhtutel tegevust kuhjaga. Peamiseks probleemiks on alkoholi pruukivad, lärmakad ja kaaskodanikke häirivad nii noored kui ka vanemad kodanikud. Meie parkidest ja rohealadest ei tohi kujuneda kampade kogunemisplatsid, kus lapse või koeraga jalutavad pered eemale hoiavad, sest turvatunne on ohus. Lisaks järelevalve tugevdamisele pöörame tähelepanu ka pimedate ja kõrvaliste nurgataguste vähendamisele, nt piirates ülekasvanud põõsaid“.

Kesklinna valitsus sõlmis parkide turvamise lepingu hankel parima pakkumise teinud turvafirmaga Articard OÜ. Turvatöötajate kaheliikmelised jalgsipatrullid liiguvad südalinna rohealadel iga päev kuni 18. septembrini. Erakorraliste olukordade puhuks peab turvafirma saatma välja täiendava ekipaaži, kes on suuteline kiiresti ja tõhusalt olukorra lahendama.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.