"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
video Korteriühistu esimees: Rooma põles ühe ööpäevaga, seega peab kortereid kindlustama (2)
19. august 2022

“Praktika näitab, et Rooma põles ühe ööpäevaga. Peab ikkagi kortereid kindlustama. Mul on näiteks kindlustatud ja ma tean, et kui juhtub midagi, siis ma saan raha  tagasi,” rääkis Sõpruse pst. 213 korteriühistu esimees Dmitri  Šekarev.

Just tulekahjud põhjustavad kõige suuremaid kahjujuhtumeid üldse. “Suurimad väljamaksed jäävad sinna paarisaja tuhande euro juurde,” rääkis Swedbanki varakindlustuse tootevaldkonna juht Liina Laks.

Hetkel käib ekspertiis ning kui kaua see kõik aega võtab ning kas üldse seda korterit saab taastada, seda veel keegi päris kindlalt ei tea. Arvatakse, et tulekahju sai alguse elektrijuhtmetest ja lülitist. Need on vanade majade puhul levinud põhjused. Põlengu ning kustutustööde käigus said kahjustatud ka kolm naaberkorterit, kaks ülemist ja üks alumine korter.

“Ma rääkisin alumise korruse perenaisega ja perenaine  ütles, et kõik korter on vees. Kõik, isegi madratsid  on märjad. Absoluutselt kõik on märg. Mööbel, vaibad, seinad, kõik kogu korter. Muidugi  on suur töö taastada seda korterit,” rääkis üks majaelanikest nimega Tatjana.

Korteriomanik Tatjana on elanud Sõpruse puiestee 213 majas alates 1972. aastast. Hetkel on naine teadmata ajaks kolinud kõrvalmajas elava sõbranna juurde ning tal ei ole õrna aimugi, kuidas kogu kahju tasutud saab. Mustamäe linnaosavalitsus on avanud ka eraldi konto, kuhu õnnetuse ohvri abistamiseks saab annetusi teha.

“Kõige olulisem on praegu inimest aidata. Mustamäe linnaosavalitsus on praeguseks teinud esmased toimingud, eraldanud viis tuhat eurot oma reservist, et esialgu see korter lihtsalt tühjaks teha. Kõik, mis on põlenud, tuleb välja viia, ning korter konserveerida. Et see põlengu lõhn ei läheks teistele korteritele edasi,” rääkis Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

temaatik
19. aug. 2022 16:48
Lisaks kodukindlustusele tuleb teha ka vastutuskindlustus
Arvamus
19. aug. 2022 10:36
Rooma põleng pole vast kõige õigem motivaator kedagi midagi kindlustama, sest selliste üleüldiste suurkatastroofife puhul on kindlustusseltsidest tavaliselt üsna vähe abi kui üldse. Ei usu, et roomlased neilt suurt midagi oma kahjude hüvitamiseks said! Nii arvangi, et vähemalt tuleõnnetuste puhul on kõige targem panustada eelkõige nende ennetusse kui tagajärgedega tegelemisse.