"Kohalik ajakirjandus peab toimima kui demokraatia tugisammas – pakkuma kohalikele elanikele põhjalikku ülevaadet valitsuskorraldusest ja majandusvõimu toimetamisest, et nad saaks kodanikena valimistel informeeritud otsuseid teha."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Tallinna uudised 19.08 Kesklinnas asendatakse tänavalaternad LED-valgustitega (0)
21. august 2022

Kesklinn vahetab tänavu välja ligi 1500 vana tänavavalgustuslaternat uute LED-tulede vastu. See aitab säästa tuhandeid eurosid. Suures osas on töö juba tehtud.


“See on meil juba kolmas etapp käesoleval aastal. Me tahame kogu oma töögraafiku valmis saada septembri lõpuks. Kui Tallinnas on umbes 67 000 erinevat tänavavalgustuslampi, siis neist kesklinnas on üle 15 tuhande. Me tahame jõuda selleni, et me saaksime kõik need välja vahetatud,” kõneles Tallinna Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Tavalise tänavalaternaga võrreldes säästavad LED-lambid 60 protsenti energiat. Hämardatud lampidega tõuseb sääst 75 protsendini. Septembri lõpuks on kesklinnas vahetatud üle poole laternatest uute vastu.

“Kui on küsimus kõrgete elektrihindade juures, et kas me hakkame tänavavalgustust välja lülitama, siis seda plaanis ei ole,” ütles Haukanõmm.

Praeguseks on vahetatud laternad Maakri, Lembitu tänaval ja Tornimäe tänaval, täna käivad tööd juba Suur-Ameerika tänaval, aga ka Pärnu maanteel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.