"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Kas kuritegelik elektritulu makstakse tagasi? (0)
22. august 2022
Foto: Scanpix

Konkurentsiamet on asunud uurima ebanormaalselt kõrge elektrihinna põhjuseid – et kas seal taga pole mingeid turumanipulatsioone. Olukorda kavatsetakse arutada samamoodi anomaalselt kõrgeid elektrihindu taluma pidanud Leedu ja Läti esindajatega. Uurimisega loodetakse lõpuni jõuda kuu ajaga.

Mõistagi on tore, et konkurentsiamet uurib, kuid seni peavad nii igaüks meist eraldi kui ka ettevõtted maksma röövellikke hindu. Ja kui leitakse, et seal taga oligi turumanipulatsioon, kas siis hakatakse raha tagasi maksma, sest tegemist on sel juhul ju kuritegeliku tuluga, mis on võrreldav varguse või röövimisega saadud noosiga.

Kui näiteks ainuüksi sauna kütmine tipuajal, kui hind küündis 4000 euroni Mwh, maksis 60 eurot, siis on ju tagasi maksta küll ja küll. Õige oleks muidugi, et valitsus korraldaks hädaistungi ja leiaks võimalused börsil viibimise vähemalt peatamiseks uurimise lõpuni. Taolisi superhindu võib Nord Pooli börsile tekkida veel, ja juba juriidiliselt kujuneb olukord ohtlikuks, sest turumanipulatsiooni tõestus tooks riigi vastu kohtuhagide laviini.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.