"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Ukraina riigilippu rüvetanud mees peab üldkasulikku tööd tegema (2)
22. august 2022
Foto Mats Õun

Harju maakohus tunnistas esmaaspäeval 50-aastase Aleksandr Hännineni süüdi Ukraina riigilipu rüvetamises ja pani talle kohustuse teha üldkasulikku tööd.

Kohus mõistis Hänninenile karistuseks kolm kuud vangistust, mida lühimenetluse tõttu vähendati kolmandiku võrra ja kuna kuritegu oli toime pandud katseajal, siis liideti sellele eelmise otsusega mõistetud ärakandmata karistus üks aasta ja kolm kuud vangistust. Samas asendas kohus liitkaristuse üks aasta ja viis kuud vangistust üldkasuliku tööga, mida ta peab kahe aasta jooksul tegema kokku 510 tundi.

Menetluskuludena tuleb süüdimõistetul tasuda kokku 490,50 eurot.

Süüdistuse järgi rüvetas Hänninen 16. augustil Ukraina riigilippu astudes selle peale ja pühkides selle peal jalgu.

Kohtu hinnangul leidis mehe süü lipu rüvetamises täielikku tõendamist, sest tõendina esitatud videos on selle rüvetamine selgelt näha ja samas ka kuulda, et ta käsitleb seda kui Ukraina sümbolit.

Mees kinnitas samuti, et tunneb rahuldust kui tema jalge all on “nende” inimeste lipp.

Kohtueelses menetlusesmees oma süüd ei tunnistanud, sest tema väitel ei olnud tegu Ukraina lipu, vaid suvalise riidetükiga, mis meenutas riigilippu. Kohtuistungi ajaks oli ta oma positsiooni muutnud, tunnistas süüd ja kahetses oma tegu.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Maria soll
25. aug. 2022 16:56
Kas Aleksandr Hännineni youtube kanalile vaatasite?
Austus
22. aug. 2022 10:47
Tubli mees, julgust repressiivriigi ja võimude vastu avalikult protestida! Сала укрим!