"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
video Toiduabi saajate arv on kasvanud kahekordseks (0)
24. august 2022

Toiduabi saajate arv on aasta algusega võrreldes kahekordistunud. Aasta alguses sai riiklikku toiduabi 15 000 inimest, nüüd augustis aga 35 000. Samas suurusjärgus on tõusnud ka toimetulekutoetuse saajate hulk.

See tähendab, et Toidupangas on heas mõttes paras hullumaja. Ilma vabatahtliketa siin hakkama ei saaks. Ühe osa abi saajatest moodustavad sõjapõgenikud Ukrainast. Ent see moodustab siiski vaid umbes neljandiku abivajajatest.

“Päris palju inimesi on toetuse saajate hulka sattunud seoses kallinenud elektri, kütuse ja muude hindadega ning sinna on lisandunud ka ukrainlastest abivajajad, keda on ka hulganisti,” selgitas Eesti toidupanga kommunikatsiooni- ja projektijuht Liisa Rebane-Mäe.

“Võtsin võrdluseks eelmise aasta esimese poolaasta ja selle aasta poolaasta. Tegelikult klientide arvu osas on 4,5 kordne kasv ja summa mõttes lausa kuus korda rohkem,” sõnas Mustamäe sotsiaalhoolekande osakonna juhataja Kristel Vaino.

Toidupanga kaudu jagatakse päästetud toitu ehk poodides üle jäänud, aga igati kõlbulikku toitu igapäevaselt. Neli korda aastas jagatakse aga Euroopa toiduabi. Päästetud toitu jagas Toidupank poole aastaga 3,2 miljonit kilo. Seegi arv on võrreldes möödunud aastaga tublisti kasvanud. Euroopa ehk niinimetatud riiklikus pakis on kauasäilivad kaubad. Jagatakse seda aga neile, kelle nimed on üles andnud kohalik omavalitsus, Tallinnas seega linnaosa valitsuse sotsiaalosakond.

“Linn ongi oluliselt juba panustanud sellesse, et esiteks kuna kliente on meil rohkem, me oleme suurendanud ka oma personali, siis inimesed saavad kiiremini oma abi kätte. Linn on arendanud ka toetused, me seisame hea selle eest, et kui hinnad tõusevad, et toetused ei jääks ajale jalgu,” kõneles Vaino.

Vaino tõdes, et puuduse kannatajaid võib veelgi juurde tulla. Sügisene toidu hinnatõus ja energia ning kütuse hinnatõus on veel tulemas. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.