"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
Elektrilevi tõstab 1. detsembrist võrgutasu 2 protsenti (2)
25. august 2022
Foto: Pixabay

“Elektrivõrk vajab igapäevaseks toimimiseks elektrit ja see kulu on Elektrilevi jaoks sel aastal kasvanud ligi 2,5 korda. 2022. aastal on Elektrilevi jaoks järskude elektri hinnatõusude tõttu elektrikulu kasvanud tänaseks juba enam kui 14 miljoni euro võrra. Võrgutasu tõus on hädavajalik, et tagada kaoelektri ostukuludeks vajalikud vahendid ning samal ajal tagada järjepidevalt võrgu hooldamine ja arendamine,” kommenteeris Elektrilevi juhatuse esimees Mihkel Härm hinnatõusu põhjust.

Konkurentsiamet kinnitas Elektrilevi võrguteenuse hinna 2-protsendise tõusu alates 1. detsembrist, ettevõtte sõnul on võrgutasu muudatus vajalik, et katta kaoelektri ostmisega kaasnevaid kulusid, vahendab BNS.

Härma sõnul ületavad praegu Elektrilevi poolt tehtavad investeeringud võrku võrgutasudest saadavat tulu, mis ei ole jätkusuutlik. “Oleme võrku liitnud rekordarv mikrotootjaid, aga soovijate arv ületab endiselt võrgu võimekuse piire,” lisas ta.

1. detsembrist kehtima hakkava hinnakirjaga saab tutvuda Elektrilevi kodulehel. Võrgutasu tõus on kõikidele klientidele ühetaoline. 

Viimati tõstis Elektrilevi võrgutasu tänavu 1. juunil 10 protsendi võrra.

Elektrilevi on suurim võrguettevõte Eestis, hallates ligikaudu 63 000 kilomeetrit elektriliine ja 25 300 alajaama. Kliente on võrguettevõttel enam kui 533 000. Tänavu investeerib Elektrilevi elektrivarustuse järjepidevuse tagamiseks ligi 100 miljonit eurot.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

seegi ongi universaalteenus-hind ?
27. aug. 2022 22:15
Miks ei nõuta neid ELERINGI ja ELEKTRILEVI vahel olevate vahendajate kadumist ? nt. ELVESO AS muudab oma tasusid oktoobrist ja nüüd sellised KOV kuuluvad AS tõstavad kohe uuesti, annavad avalduse sisse Konkurentsiametle (loe: kartellilepete kindlustaja)
Tõdemus
25. aug. 2022 08:31
protsent siit ja sent sealt ja pärast ei saa arugi, kuhu kõik nee eurod rahakotist kohe korraga kadusid!