"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Koroonast prii Kooliaasta algab Tallinnas positiivsel toonil, tänavu lõppevad viie lasteaia ehitustööd (1)
25. august 2022

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev ütles kolmapäevasel pressikonverentsil algavast õppeaastast ülevaadet andes, et veel selle aasta sees lõppevad renoveerimis- ja ehitustööd viies Tallinna lasteaias: Krsitiine Vindi lasteaias, Mustamäe Rõõmupesa lasteaias, Pirita Merivälja lasteaias, Lasnamäe Asunduse lasteaias ja Põhja-Tallinna Kellukese lasteaias. 

“Vaatamata keerulisele olukorrale ehitussektoris me liigume nende lasteaedadega plaanipäraselt ja alustame selle aasta sees veel kolme lasteaia täieliku renoveerimisega. Need on siis lasteaed Maasikas Põhja-Tallinnas, Männiku lasteaed Nõmmel ja Magdaleena lasteaed kesklinnas,” ütles Belobrovtsev. Järgmise aasta alguses on kavas ka Kristiine lasteaia täielik renoveerimine. 

Tallinna lasteaedades käib ligikaudu 21232 last.

Samuti on tähelepanu pööratud huvikoolidele. Renoveerimisel on praegu Mustamäe huvikool, kus tööd lõppevad orienteeruvalt tuleva aasta kevadel, samuti alustatakse peatselt Kevade tänaval asuva Tallinna kunstikooli renoveerimisega. 31. augustil toimub ka Narva maanteel asuva, värskelt renoveeritud muusikakooli avamine. 

Sügisel liigutakse edasi Kullo huvikooli, reaalkooli ning Jakob Westholmi gümnaasiumi juurdeehituste ja Heleni kooli renoveerimise projekteerimistöödega. 

Sõjapõgenikest laste paigutamisel koolidesse pole probleemi

Belobrovtsevi sõnul ei ole linnavõimul probleeme Ukraina sõjapõgenikest laste paigutamisel koolidesse, ühtlasi jälgitakse, et ukrainlaste osakaal õpilaste üldarvust ei ületaks seitset protsenti. 

Belobrovtsevi sõnul võeti kevadel pealinna koolidesse kokku 1065 Ukraina õpilast ja praegusks on suve jooksul Tallinna haridusametile laekunud ligi poolteist tuhat avaldust sooviga jätkata hariduse omandamist Tallinna koolides. 

“Kõik Tallinnas elavad lapsevanemad veel ei ole seda avaldust esitanud. Me arvame, et üheks põhjuseks on see, et nii mõnigi laps sooviks õppida distantsilt Ukraina koolis. Selline võimalus oli kevadel olemas. Samas kõik Eestis elavad Ukraina lapsed siiski peavad sügisel füüsilislet Eestis kooli minema. See on kohustus,” ütles Belobrovtsev. 

Tema sõnul teeb linnavõim kõik enda poolt, et vastav informatsioon Ukraina lapsevanemateni ka jõuaks. “Meiel poolt ei ole mingit probleemi põgenike lapsed kõik koolidesse panna. Võrreldes kevade lõpuga on olukord palju parem, praegu on selge stsenaarium olemas ning ühtegi kooli ei määrata ukrainlasi üle seitsme protsendi õpilaste üldavrust, sest vastasel korral hariduse kvaliteet uuringute järgi võib langeda,” ütles Belobrovtsev. 

Tema sõnul on eelkõige juttu lastest, kes käivad 1.-6. klassis, vanemad lapsed lähevad enamuses juba riigikooli. “Seega ühtegi suuremat probleemi me põgenike laste koolidesse paigutamisel ei näe,” lisas Belobrovtsev.  

Koolidele on antud vabad käed, kuidas koroona teemaga tegeleda

Belobrovtsevi sõnul läheb Tallinn uuele õppeaastale vastu optimistlikult, kuna esimest korda viimase kolme aasta jooksul ei pea rääkima sellest, kuidas lapsed peaksid koroona tingimustes õppimist alustama. 

“Praegu ei ole mingit kriisi olukorda ja ei paista ka lähiajal tulevat. Seega on koolidele antud vabad käed, kuidas koroona teemaga tegeleda. See loomulikult ei tähenda seda, et me ei pööra viirusohule üldse tähelepanu,” ütles abilinnapea. 

Tema sõnul ei ole praegu näha, et nakatunute numbrid oleksid suurenemas, pigem vastupidi. “See on hästi positiivne. Aga koolid jälgivad olukorda ja jätkuvalt on kasutuses kõik vajalikud hügieenimeetmed,” ütles Belobrovtsev. 

Tallinnas on kooli minevate laste ja noorte prognoositav arv 48 589, täpsemad andmed selguvad 10. septembriks. See tähendab, et jätkuvalt suureneb pealinnas koolides õppivate laste arv, kusjuures viimase viie aastaga on üldarv kasvanud ligi 6000 võrra. 

• Tallinna munitsipaalüldhariduskoolide õpilaste prognoositav üldarv: 48 589.

Esimesse klassi läheb Tallinnas tänavu prognoosi järgi 3868 õpilast ehk samas suurusjärgus, nagu ka möödunud aastal. Aastate lõikes on aga esimesse klassi minevate laste arv vähenemas ja seda sündivuse vähenemise tõttu. 

Gümnaasiumiastmesse on tänavu Tallinna minemas 10 509 õpilast ja viie aastaga on nende arv suurenenud ligi 1000 võrra. 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

sõnamulinast
27. aug. 2022 22:10
need pole ju uued lasteaiad, seega renoveeritud (see sõna tähendabki ka ümberehitust vastavalt nõuetele) Riigiametnikud peaks lõpetama russitsismi kasutamise eesti keeles ja samuti inglise keelele kohaselt, eitavad laused lõpuosas jaatamisega! EKI aga vahib suu töllakil ja ei mingit tähelepanu.