"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Riik jätkab Ukraina sõjapõgenike lühiajalist majutamist Mäepealse tänava korterites (0)
25. august 2022
Majad Mäepealse tänaval. Foto: Scanpix / foto on illustratiivne

„Korteris elamine aitab kaasa sõjapõgenike liikumisele iseseisvale elule, kuna seal elades tuleb inimesel võtta rohkem vastutust oma toidu ja igapäevase hakkamasaamise eest kui hotellis elades, samuti vastutada oma elukeskkonna korrashoiu eest,“ sõnas sotsiaalkindlustusameti kriisireguleerimise osakonna juhataja Raivo Sults. „Sõjapõgenikud, kes soovivad end Eestiga pikemalt siduda, peaksid siiski proovima leida omale elamispinna üüriturult. Selleks pakume sõjapõgenikele kindlasti omalt poolt ka nõustamist.“

Ukraina sõjapõgenike majutamine riigile kuuluvates korterites Mäepealse tänaval jätkub senisel viisil, üürilepinguid sõjapõgenikega ei sõlmita. See võimaldab jätkata sõjapõgenike majutamist ajutistel elamispindadel, kuid samal ajal keskenduda püsiva lahenduse leidmisele, kas üürikorteris Eestis või siit edasi liikudes.

Iseseisvalt elama asumiseks on sõjapõgenikel jätkuvalt võimalik taotleda omavalitsustest üüritoetust pikaaegse elupinna kulude katteks. Seda makstakse vaid ühel korral.

Algselt plaanitud pikaaegseid üürilepinguid põgenikega Riigi Kinnisvara AS ei sõlmi, kuna ka edaspidi kasutatakse Mäepealse tänava hoonet sõjapõgenike ajutise majutuse kohana. Lisaks puudub hoonetel kasutusluba, mis otseselt ei takista eluruumide kasutamist lühiajaliselt, kuid oleks eelduseks pikemaaegsele üürisuhtele. Riigi Kaitseinvesteeringute Keskus (RKIK) on tänaseks hinnanud majade tehnilist seisu ning andunud Sotsiaalkindlustusametile kinnituse, et majad Mäepealse ja Kopli tänaval on sobilikud ajutiseks majutamiseks.

Kolmapäeval toimunud infopäeval Mäepealse tänaval selgitati Ukraina sõjapõgenikele ajutise elukohaga seotud muudatusi ning pakuti võimalusi toe saamiseks. Samalaadne infopäev toimub järgmisel nädalal Kopli tänaval teises RKIK-i poolt sõjapõgenike majutamiseks antud majas.

Sotsiaalkindlustusameti eesmärk on, et Eestisse jäävad sõjapõgenikud oleksid võimelised võimalikult kiiresti suunduma iseseisvale elule, et teenida raha pere ülalpidamiseks ning üürida elamispinda.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.